+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
V předvolebních programech se objevují nejrůznější sliby. V Keni nyní jeden z kandidátů na prezidenta slíbil mobilní data a volání pro všechny obyvatele.

Wiliam Ruto, kandidát na prezidenta Keni, dal svým voličům slib, který by ocenil asi každý z nás. Pokud zvítězí v srpnových volbách, zavede v zemi plošně bezplatné volání a mobilní internet.
Data jsou podle něj příliš drahá a pouhé zlevnění nestačí. Tento krok má podpořit místní rozvoj online podnikání a zlepšit komunikaci mezi lidmi.
Zajímavé přitom je, že mobilní internet zde v porovnání s Českou republikou vůbec drahý není. Podle nejnovějšího srovnání z roku 2021 jsou místní ceny dokonce skoro 4krát levnější než u nás.
Zatímco v Keni stojí 1 GB dat v průměru 2,25 dolaru (53 korun), u nás se pohybuje na průměrných 8,15 dolaru (191 korunách). Ceny se sice za poslední rok o něco změnily, ale i tak bychom tomuto státu mohli závidět.
V zemi ovšem není tak kvalitní připojení jako u nás a velké množství obyvatel ani nemá přístup k internetu. Důležité proto je především rozšířit síť a připojit k ní ještě více obyvatel.
Jak rychlý internet můžete mít na vaší adrese? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

1. 7. 2022
T-Mobile rozšiřuje 5G pokrytí do hůře dostupných oblastí díky projektu Bílá místa. Z deseti plánovaných lokalit má...
22. 4. 2026
15. 4. 2026
Brněnské výstaviště spouští Open 5G Hub Brno, novou testovací zónu pro ověřování chytrých technologií v reálném...
21. 3. 2026
Sociální služby Šebetov dokončily pilotní nasazení telemedicíny a asistivních technologií napojených na 5G síť...
Meta spouští nový program, kterým chce dostat známé tvůrce z TikToku, YouTube a Instagramu na Facebook. Nabízí jim...
COOP začíná nasazovat samoobslužné pokladny s kamerami a umělou inteligencí od Novum Global. Systém má rozpoznat...