Úvod > Články > Microsoft opustí viceprezident, firma se rozdělí na dva týmy

Microsoft opustí viceprezident, firma se rozdělí na dva týmy

Konkurence přibývá a Microsoft nic revolučního nepředvádí. Možná proto ho čekají změny v rozdělení společnosti na dvě sekce. V návaznosti na tyto změny odchází po 21 letech viceprezident Terry Myerson.

Microsoft opustí viceprezident, firma se rozdělí na dva týmy

Microsoft rozdělí skupinu pro operační systém. Jeden technologický tým bude mít na starost uživatelskou oblast. Tím pádem se spojí v jeden velký celek všechna podobně zaměřená odvětví.

Druhý tým bude rozvíjet umělou inteligenci a cloudové služby. Pod něj tedy spadají všechny softwarové platformy společnosti, ale i například internet věcí.

První tým povede šéf produktů Office Rádžéš Džhaa druhý tým Scott Guthrie, který byl do teď šéfem cloudové divize. To by mělo Microsoftu vrátit jeho věhlas a opět navýšit prodej jeho přístrojů.

31. 3. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Apple zkoumá technologii, která umožní provoz větších AI modelů přímo v iPhonu

 

Apple podle vyjádření společnosti PrismML testuje technologii, která výrazně zmenšuje velké AI modely. Díky tomu by...

Zobrazit celý článek

Apple žaluje OpenAI kvůli údajné krádeži obchodního tajemství

 

Apple podal žalobu na OpenAI a dva bývalé zaměstnance, které viní z neoprávněného získávání důvěrných informací...

Zobrazit celý článek

Apple se vrátil na první místo mezi nejhodnotnějšími firmami

 

Apple se během pátečního obchodování stal nejhodnotnější veřejně obchodovanou firmou světa. První místo ale nakonec...

Zobrazit celý článek