Úvod > Články > Messenger začal v rámci boje proti dezinformacím omezovat přeposílání zpráv

Messenger začal v rámci boje proti dezinformacím omezovat přeposílání zpráv

Facebook se už delší dobu snaží bojovat proti šíření dezinformací a fake news. Nově proto omezil možnost přeposílání zpráv ve svém Messengeru.

Messenger začal v rámci boje proti dezinformacím omezovat přeposílání zpráv

Facebook oznámil, že začíná omezovat počet přeposílaných zpráv na Messengeru. Novinka se dotkne všech uživatelů, kteří aplikaci používají.

„S okamžitou účinností budou moci všichni uživatelé Messengeru přeposílat zprávy a multimédia pouze do pěti chatů,“ stojí v oficiálním prohlášení.

Společnost omezení zavedla v návaznosti na nadcházející americké volby. Právě v tomto období se totiž zvyšuje množství sdílených nepravd na sociálních sítích. Velká část z nich se přitom šíří právě v soukromých zprávách.

Ještě nedávno jste mohli jakoukoliv zprávu přeposlat až na 20 uživatelů nebo skupin. Po aktualizaci Messengeru, která vyjde 24. září, se ale toto číslo omezí. Veškeré zprávy budete moci poslat maximálně do 5 chatů.

Stejné omezení přitom Facebook zavedl i ve své aplikaci WhatsApp. Od poloviny loňského roku, kdy začalo omezení platit, klesl počet přeposlaných dezinformací až o 70 %.

21. 9. 2020

Témata

aplikacemobilní aplikace

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 399 Kč

Přečtěte si také

 

Téměř polovina předškoláků tráví u obrazovek více než dvě hodiny denně

Nový průzkum ukázal, že obrazovky jsou běžnou součástí života dětí už od narození. 42 % předškoláků tráví více než...

27. 3. 2026

Zobrazit celý článek

 

Google přidává do Map novou AI funkci, díky které můžete pokládat i složitější otázky

Google rozšiřuje využití AI v aplikaci Mapy Google. Nová funkce Ask Maps umožní pokládat složitější dotazy nad mapou...

23. 3. 2026

Zobrazit celý článek

 

YouTube zpřístupňuje ochranu proti deepfake videím politikům a novinářům

YouTube rozšiřuje svůj nástroj pro odhalování videí vytvořených AI, která napodobují vzhled konkrétních lidí. Nově...

17. 3. 2026

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Únor u T-Mobile přinese HBO Max zdarma, Valentýnské kino i dárky na prodejně

 

T-Mobile připravil na únor akce v rámci programu Magenta Moments a služby MAGENTA TV. Zákazníci mohou získat svítící...

Zobrazit celý článek

Vodafone rozdává valentýnské dárky a slevy

 

Vodafone k 20. výročí v Česku spouští speciální akce v aplikaci Můj Vodafone+ v rámci programu Vodafone Happy...

Zobrazit celý článek

T-Mobile přidává do Magenta Moments digitální dárkové karty

 

Zákaznický program Magenta Moments nově nabízí digitální dárkové karty známých značek. Koupíte je přímo v aplikaci...

Zobrazit celý článek