Úvod > Články > Jak dopadají telefony v českých domácnostech?

Jak dopadají telefony v českých domácnostech?

Společnost Rema System, zabývající se sběrem odpadu, pracuje na dlouhodobém průzkumu toho, kolik aktivních SIM, tedy i telefonů, je v oběhu, kolik lidé vyhodí a kolik jim leží v šuplících. Z tohoto průzkumu jsme vyšli jako šetřiví sběratelé vzpomínek.

Jak dopadají telefony v českých domácnostech?

David Vandrovec, ředitel společnosti Rema System, řekl pro server novinky.cz následující: "U mobilních telefonů registrujeme dlouhodobý trend sběru v řádu jednotek procent vůči množství uváděnému na trh. Tento stav mimo jiné přisuzujeme takzvanému efektu cennosti, kvůli kterému uživatelé velmi často mobilní telefony odkládají tzv. do šuplíků, protože jejich zařízení mělo poměrně velkou pořizovací hodnotu a zároveň tato zařízení obsahují velké množství osobních vzpomínek i v podobě SMS zpráv a fotografií.“

Z počtu aktivních SIMek se dá odvodit, že využíváme 15 milionů telefonů. V České republice je pak kolem čtyř milionů domácností, z nichž každá má doma tři až čtyři mobily. Jeden až dva ale nikdo nepoužívá. Jsou hezky uložené v některém z šuplíků.

Průměrně používáme telefon tři až čtyří roky (a dá se předpokládat, že se tato doba bude zkracovat), staré telefony pak syslíme v šuplíku něco kolem pěti let. Není ale ani výjimkou, že je někteří uživatelé skládají do historicky seřazené osobní sbírky.

Zdroj: novinky.cz

19. 7. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Turnaje UFC se budou vysílat exkluzivně na Premier Sport

 

Od ledna 2021 se přenosy z galavečerů UFC přesouvají na stanici Premier Sport. Exkluzivně je tak budou moci sledovat...

Zobrazit celý článek

Cetin omezil prodej bondingu na neurčito

 

Cetin včera pozastavil objednávky Bondingu přes své partnery. Omezení platí pro operátory T-Mobile a O2, kteří...

Zobrazit celý článek

Oskarta nabízí 1 GB dat za 77 Kč

 

Vodafone v rámci svého virtuálního operátora rozšířil datové možnosti pro předplacenou kartu Oskarta. Do své stálé...

Zobrazit celý článek