Úvod > Články > Jak dopadají telefony v českých domácnostech?

Jak dopadají telefony v českých domácnostech?

Společnost Rema System, zabývající se sběrem odpadu, pracuje na dlouhodobém průzkumu toho, kolik aktivních SIM, tedy i telefonů, je v oběhu, kolik lidé vyhodí a kolik jim leží v šuplících. Z tohoto průzkumu jsme vyšli jako šetřiví sběratelé vzpomínek.

Jak dopadají telefony v českých domácnostech?

David Vandrovec, ředitel společnosti Rema System, řekl pro server novinky.cz následující: "U mobilních telefonů registrujeme dlouhodobý trend sběru v řádu jednotek procent vůči množství uváděnému na trh. Tento stav mimo jiné přisuzujeme takzvanému efektu cennosti, kvůli kterému uživatelé velmi často mobilní telefony odkládají tzv. do šuplíků, protože jejich zařízení mělo poměrně velkou pořizovací hodnotu a zároveň tato zařízení obsahují velké množství osobních vzpomínek i v podobě SMS zpráv a fotografií.“

Z počtu aktivních SIMek se dá odvodit, že využíváme 15 milionů telefonů. V České republice je pak kolem čtyř milionů domácností, z nichž každá má doma tři až čtyři mobily. Jeden až dva ale nikdo nepoužívá. Jsou hezky uložené v některém z šuplíků.

Průměrně používáme telefon tři až čtyří roky (a dá se předpokládat, že se tato doba bude zkracovat), staré telefony pak syslíme v šuplíku něco kolem pěti let. Není ale ani výjimkou, že je někteří uživatelé skládají do historicky seřazené osobní sbírky.

Zdroj: novinky.cz

19. 7. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Co je to ověřovací kód účastníka a kde ho hledat?

 

Od 1. dubna se otevřely nové možnosti pro přechod k jinému operátorovi. Telefonní číslo si nyní můžete přenést během...

Zobrazit celý článek

Telly televize je tu. Kde se vzala a co nabízí?

 

Začátkem dubna 2020 představitelé Digi TV přišli na trh s novinkou: Telly televize. Jedná se o 100% náhradu...

Zobrazit celý článek

Jaké emoji jsou v době koronaviru nejpoužívanější? Rouška a mikrob!

 

Jaké jsou nejpoužívanější emotikony v době šíření koronaviru? Asi vás nepřekvapí, že se jedná o obličej s...

Zobrazit celý článek