+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Twitter zažil včera největší hackerský útok v historii. Útočníci získali kontrolu nad účty celebrit i světových firem a žádali o zaslání Bitcoinů na svůj účet.

Hackeři získali včera v noci kontrolu na twitterovými účty významných osobností jako je Bill Gates, Barack Obama, Kim Kardashian, Kanye West, Mike Bloomberg, Elon Musk, Joe Biden, Jeff Bezos a další.
Napadli ale také účty velkých společností jako Apple nebo Uber. Zasaženy byly i účty s dvoufázovým ověřováním.
Hackeři na všech profilech zveřejnili tweety, ve kterých lidi žádali, aby jim poslali Bitcoiny a slíbili, že pokud tak udělají, dostanou zpět dvojnásobek zaslané částky.
Twitter na celou situaci zareagoval až dvě hodiny od začátku. A to tak, že zabránil všem ověřeným účtům tweetovat.
Společnost nakonec potvrdila, že hackerům pomáhal přímo její zaměstnanec. Díky němu získali útočníci přístup k interním nástrojům a mohli tak převzít kontrolu nad všemi účty.
Tato událost může do budoucna významně poškodit důvěryhodnost sociální sítě. Využívají ho totiž významní politici a organizace, kteří na něm sdílí důležité informace. A právě toho by mohlo být do budoucna znovu zneužito.
17. 7. 2020
aplikacemultimediatelekomunikace
Apple potvrdil, že z čínského App Storu musel odstranil dvět seznamovací aplikace pro gaye na základě rozhodnutí...
28. 11. 2025
Chatbot Grok od Elona Muska označoval miliardáře za nejlepšího ve všem, od inteligence po fyzickou kondici. X...
27. 11. 2025
T-Mobile spustil mezinárodní kampaň k premiéře poslední řady Stranger Things. Seriál bude dostupný i na MAGENTA TV s...
26. 11. 2025
Po celý říjen můžete využít slevy až 40 % na tarify Neomezený Super a Neomezený Super+ od Vodafonu. Zvýhodnění platí...
Zaměstnanci Googlu nově ztratí celý týden z kvóty Work from Anywhere, i když budou pracovat na dálku jen jeden den...
Vodafone uzavřel dlouhodobé partnerství s UEFA a UC3 na podporu ženského i mužského fotbalu. Zároveň uvedl Champions...