+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Clubhouse odstartoval velký trend audio chatu. Nejrychleji ho zvládl napodobit Twitter se svými Spaces. Spotify ale dlouho nezahálelo a představilo vlastní Greenroom.

O Clubhouse už slyšel asi každý. Na začátku roku to byl obrovský hit, protože přinesl něco, co na trhu zatím úplně chybělo. V aplikaci se totiž nedají sdílet fotky, videa nebo textové příspěvky, jako na jiných sociálních sítích, ale funguje zcela na principu hlasové komunikace.
Uživatelé si novou platformu rychle oblíbili a toho si všimli i ostatní společnosti. Velcí hráči začali ihned pracovat na vlastní verzi a nedlouho poté se objevila i první konkurenční služba – Spaces od Twitteru.
Nyní spustilo svou verzi i Spotify. Nový Greenroom je dostupný pro Android i iOS, ale nenajdete ho přímo v hudební appce. Musíte si ho stáhnout zvlášť v App Storu nebo v Obchodě Play.
Zatím je k dispozici pouze v angličtině, ale můžete ho bez problému používat i u nás. Pro přihlášení lze použít Spotify účet, ale není to nutností.
Aplikace nabízí funkce jako vytváření místností, pořádání událostí s hosty a posluchači, plánování, nahrávání a také následné rozesílání nahrávek v podobě podcastu.
23. 6. 2021
aplikacemobilní aplikacemultimedia
Netflix koupil společnost InterPositive, kterou v roce 2022 založil Ben Affleck. Firma vyvíjí AI nástroje pro...
19. 3. 2026
YouTube rozšiřuje svůj nástroj pro odhalování videí vytvořených AI, která napodobují vzhled konkrétních lidí. Nově...
17. 3. 2026
Facebook v roce 2018 plánoval spustit samostatnou aplikaci pro středoškoláky s názvem Bell. Měla fungovat jako...
9. 3. 2026
Generativní AI podle nové studie oslabuje základní pracovní dovednosti a vytváří iluzi odbornosti. Nejvíce ohroženi...
Ruská aplikace Max se rychle stává povinným komunikačním nástrojem v Rusku i na okupovaných územích Ukrajiny. Podle...
Německá Lufthansa mění pravidla pro přepravu powerbank v kabině letadel. Cestující je nově nesmí používat ani...