+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Facebook, X, YouTube a další platformy budou více bojovat proti nenávistným projevům na internetu. Zavázaly se tak v rámci aktualizovaného kodexu EU.
Platformy Facebook, X, YouTube a další technologické společnosti se dohodly, že budou více bojovat proti nenávistným projevům na internetu.
Učiní tak v rámci aktualizovaného kodexu chování, který bude nyní začleněn do technologických pravidel EU.
Mezi další, kdo dobrovolně podepsali kodex, který byl vytvořen v květnu 2016, patří i Dailymotion, Instagram, Jeuxvideo.com, LinkedIn, Microsoft, Snapchat, Rakuten Viber, TikTok a Twitch.
„V Evropě není místo pro nelegální nenávist, ať už offline, nebo online. Vítám závazek zúčastněných stran k posílení kodexu chování v rámci zákona o digitálních službách (DSA),“ uvedla v prohlášení komisařka EU pro technologie Henna Virkkunen.
Podle revidovaného kodexu se společnosti zavázaly, že umožní neziskovým a veřejným subjektům s odbornými znalostmi v oblasti nezákonných nenávistných projevů sledovat, jak přezkoumávají související oznámení, a že do 24 hodin posoudí alespoň dvě třetiny takových oznámení.
Společnosti rovněž přijmou opatření, jako je používání nástrojů pro automatickou detekci, aby dále omezily nenávistné projevy na svých platformách.
Jak rychlý internet můžete mít u vás doma? Vyplňte formulář níže a hned to zjistíte!
Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.
Máte na mysli nějakou z následujících adres?
Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.
Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.
30. 1. 2025
Trumpova mediální společnost spustila provoz nové streamovací platformy Truth+. Nabídne pravicový zpravodajský kanál...
12. 7. 2025
Meta začala testovat soukromé zprávy v aplikaci Threads. Novinku si zatím vyzkouší uživatelé v několika vybraných...
21. 6. 2025
Na sociálních sítích se šíří falešné AI účty, které napodobují lidi s Downovým syndromem. Získávají sledující...
19. 6. 2025
Italský deník Il Foglio testuje vydávání speciální přílohy kompletně psané umělou inteligencí. Experiment má úspěch...
Generativní AI podle šéfa Amazonu omezí potřebu některých pracovních pozic. Firma chce zefektivnit své týmy a při...
Donald Trump kritizoval Apple za přesun výroby do Indie. Firmu vyzval, aby produkty vyráběla v USA, a připomněl její...