Úvod > Články > Facebook vědomě lákal děti utrácet peníze rodičů

Facebook vědomě lákal děti utrácet peníze rodičů

Není snad snadnějších obětí, než jsou děti. Facebook toho využil a nechal vývojáře zapracovat na oblíbených hrách jako Angry Bird nebo PetVille tak, aby přiměly děti utratit co nejvíc peněz rodičů.

Facebook vědomě lákal děti utrácet peníze rodičů

Magazín Reveal informoval o dokumentech, které prokazují, že Facebook moc dobře věděl, že děti láká k utrácení, například tak, že po nich chtěl, aby zaplatily na první pohled virtuální měnou, ve skutečnosti však šlo o opravdové peníze rodičů.

A často nešlo zrovna o pár korun, částky se pohybovaly okolo stovek i tisíc dolarů. Je tak jasné, o co Facebooku šlo. Nedbal varování zaměstnanců, peníze často rodičům nevrátil, a ještě do podvodu stahoval vývojáře her.

I když se speciální tým pokusil předložit metodu, jejíž pomocí by děti nebyly nuceny utrácet, vedení nikdy neschválilo její implementaci. Rodiče Facebook žalovaly a ten uveřejnil praktiky, které sociální síť používala v rozsáhlém reportu.

30. 1. 2019

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Vodafone spouští říjnové slevy na neomezené tarify

 

Po celý říjen můžete využít slevy až 40 % na tarify Neomezený Super a Neomezený Super+ od Vodafonu. Zvýhodnění platí...

Zobrazit celý článek

OpenAI zavede rodičovskou kontrolu pro ChatGPT, reaguje na obavy o bezpečnost mladistvých

 

OpenAI oznámila, že v následujících týdnech zpřístupní rodičovskou kontrolu pro ChatGPT. Reaguje tak na kritiku a...

Zobrazit celý článek

Google nově umožní výběr oblíbených zdrojů ve vyhledávání

 

Ve vyhledávači Google bude možné nastavit preferované weby a blogy, které se budou častěji zobrazovat v horní sekci...

Zobrazit celý článek