+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Technologický server Gizmo zveřejnil údaje o loňské spotřebě Facebooku. Dělala 2,46 milionů megawatthodin. Pro představu: Stejně tolik spotřebuje 340 tisíc amerických domácností. Skoro veškeré napájení sociální sítě šlo především na pohánění datových center. V roce 2017 Facebook vyprodukoval 979 tisíc tun oxidu uhličitého, což by dokázalo kolem 213 tisíc aut. Co s tím hodlá dělat?
Facebook totiž předeslal, že by svůj provoz chtěl roku 2020 převést čistě na energii z obnovitelných zdrojů. Je to nasnadě. Web Gizmo potvrzuje, že na svůj provoz ročně spotřebovává neuvěřitelné množství energie.
Už minulý rok sociální síť poháněla své servery z poloviny energiemi z obnovitelných zdrojů. Dále ale nechává stavět solární a větrné elektrárny. Největším zdrojem energie bylo v roce 2017 uhlí, za ním pak jádro a zemní plyn.
Kalifornská společnost má ale pořád co napravovat. Datové centrum v Prineville v Oregonu má smutné prvenství v největší uhlíkové stopě ze všech center sociální sítě. Proto připravuje Facebook zelené elektrárny, aby situaci zlepšil.
Zdroj: gizmo.com, novinky.cz
3. 9. 2018
Britští vědci vytvořili technologii, která dokáže s vysokou přesností odhalit rakovinu kůže už v raném stádiu.
Vodafone představil přelomový set-top box. Kromě funkcí chytré televize nabídne i špičkové reproduktory, se kterým...
OpenAI vyvinula nový model pro kreativní psaní. Podle šéfa společnosti Sama Altmana je to poprvé, co ho výstup umělé...