+420 277 270 770 Zavoláme vám zpět
Tohle není žádný hoax. Na veřejnost opravdu prosákla informace, že Facebook vytváří kryptoměnu pro posílání peněz přes aplikaci WhatsApp. Zprávu od zdroje, který si kvůli tajnůstkaření Facebooku nepřeje být jmenován, uveřejnil deník The New York Times.

Facebook už jedná s partnery a údajně do něj investuje opravdu velké částky. Všechno je taky přísně tajné - všehovšudy na měně Facebooku pracuje kolem 50 lidí a ostatní zaměstnanci o tom nesmějí nic vědět.
Měna by měla být pevně vázaná hned na několik státních měn, což je poměrně zvláštní. Avšak gigant mezi sociálnímí sítěmi má tak obrovskou tržní sílu, že tento nápad není zas tak od věci. Navíc při plánovaném spojení platforem WhatsApp, Messenger a Instagram bude mít měna skoro 3 miliardy uživatelů.
Facebook už o možnosti obchodování s touto měnou jedná s několika kryptoměnovými burzami. Primárně by ale měla sloužit k jednoduchému posílání peněž mezi přáteli v rámci WhatsAppu. Díky garanci stability je možné, že tuto kryptoměnu začnou používat i konzervativnější uživatelé.
Tak uvidíme, jak se s tzv. stable coin vydaří. Největším problémem může být mít nad ní kontrolu. Závěry jsou ale předčasné. Ale doba, kdy Facebok vypustí do světa vlastní měnu, bude jistě zlomem.
Zdroj: The New York Times
6. 3. 2019
Rusko definitivně zablokovalo WhatsApp kvůli porušování místních zákonů. Kreml vyzývá občany, aby přešli na státem...
21. 2. 2026
Analýza deníku Guardian odhalila nejméně 150 kanálů na Telegramu, kde lidé po celém světě vytvářejí a sdílejí AI...
16. 2. 2026
Google představil novou funkci Personal Intelligence v AI aplikaci Gemini, která propojuje data z jeho služeb a...
5. 2. 2026
Generativní AI podle nové studie oslabuje základní pracovní dovednosti a vytváří iluzi odbornosti. Nejvíce ohroženi...
Ruská aplikace Max se rychle stává povinným komunikačním nástrojem v Rusku i na okupovaných územích Ukrajiny. Podle...
Američtí demokratičtí senátoři vyzvali Apple a Google, aby dočasně stáhly aplikace X a Grok ze svých obchodů...