Úvod > Články > Elon Musk převezme Twitter, zaplatí za něj 44 miliard dolarů

Elon Musk převezme Twitter, zaplatí za něj 44 miliard dolarů

Vedení Twitteru v pondělí odsouhlasilo převzetí firmy Elonem Muskem. Ten za ni zaplatí 44 miliard korun (1 bilion korun).

Elon Musk převezme Twitter, zaplatí za něj 44 miliard dolarů

Twitter původně nabídku amerického miliardáře odmítl. BBC ovšem nyní přišlo s informací, že chce firma požádat akcionáře, aby transakci schválili. Právě akcionáři přitom byli ti, kteří se snažili vedení přesvědčit, aby s Muskem jednalo.

Elon Musk ve své nabídce firmu ohodnotil na 44 miliard dolarů (1 bilion korun). Za jednu akcii tak zaplatí 54,2 dolarů, tedy o 38 % více, než byla cena akcií před odhalením jeho plánů.

„Navrhovaný obchod přinese značnou hotovostní prémii a věříme, že pro akcionáře Twitteru je to ta nejlepší cesta,“ uvedl předseda představenstva Bret Taylor.

Dohoda by se měla uzavřít na konci letošního roku. Twitter se tak po devíti letech obchodování stáhne z burzy.

„Chci, aby byl Twitter lepší, přidám do něj nové funkce a porazím spamovací roboty,“ uvedl ke svým budoucím plánům se sociální sítí Musk.

 

Trápí vás rychlost internetu u vás doma?

Pokud máte doma pomalý internet, prověřte, jestli na vaší adrese není rychlejší technologie nebo levnější varianta:

Dostupnost služeb

Zadejte ulici, číslo popisné, obec a použijte našeptávač.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zadaná adresa není platná.

Máte na mysli nějakou z následujících adres?

    Chci s ověřením dostupnosti pomoci od operátora.

    Zadaná adresa není platná.

    Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

    Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

    Probíhá ověřování

    Probíhá ověřování

    27. 4. 2022

    Témata

    aplikacemobilní aplikace

    Sdílejte

    Související nabídka

    Tarif
    Poskytovatel
    Cena za měsíc
     
    Cena za měsíc: 399 Kč

    Přečtěte si také

     

    Zakladatel Spotify odchází z pozice CEO

    Daniel Ek oznámil, že končí jako CEO Spotify a stane se výkonným předsedou. Od ledna 2026 ho nahradí dva manažeři...

    4. 10. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    Vodafone spouští novou aplikaci Můj Vodafone+ a věrnostní program Happy

    Vodafone představil aplikaci Můj Vodafone+ s vyšším zabezpečením, chytrým asistentem TOBi a personalizovaným...

    30. 9. 2025

    Zobrazit celý článek

     

    TikTok má v Evropě už přes 200 milionů uživatelů měsíčně

    TikTok oznámil, že počet jeho uživatelů v Evropě přesáhl 200 milionů měsíčně. Loni jich přitom bylo 175 milionů...

    20. 9. 2025

    Zobrazit celý článek

    Zobrazit všechny články

    Nejčtenější články

    Vodafone spouští říjnové slevy na neomezené tarify

     

    Po celý říjen můžete využít slevy až 40 % na tarify Neomezený Super a Neomezený Super+ od Vodafonu. Zvýhodnění platí...

    Zobrazit celý článek

    OpenAI zavede rodičovskou kontrolu pro ChatGPT, reaguje na obavy o bezpečnost mladistvých

     

    OpenAI oznámila, že v následujících týdnech zpřístupní rodičovskou kontrolu pro ChatGPT. Reaguje tak na kritiku a...

    Zobrazit celý článek

    Google nově umožní výběr oblíbených zdrojů ve vyhledávání

     

    Ve vyhledávači Google bude možné nastavit preferované weby a blogy, které se budou častěji zobrazovat v horní sekci...

    Zobrazit celý článek