Úvod > Články > Dospělí na Instagramu nebudou moci psát zprávy mladistvým, kteří je nesledují

Dospělí na Instagramu nebudou moci psát zprávy mladistvým, kteří je nesledují

Instagram je jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí současnosti, ale skýtá i mnohá rizika. Nově oznámil pravidla pro ochranu mladistvých, na základě kterých omezí dospělým uživatelům zasílání zpráv nezletilým.

Dospělí na Instagramu nebudou moci psát zprávy mladistvým, kteří je nesledují

Instagram podnikl další kroky k eliminaci rizik, na které mohou uživatelé v aplikaci narazit. Tentokrát s zaměřil na ochranu nezletilých uživatelů.

Pokud jim plnoletý člen, kterého nesledují, pošle zprávu, zobrazí se mu 3 možnosti – Omezit, Nahlásit nebo Blokovat. Jednu z variant přitom může zvolit nejen před zobrazením zprávy, ale také po přečtení a v průběhu konverzace.

Instagram dokonce vyvinul nový algoritmus, který umí rozpoznat podezřelé zprávy a příjemce na ně upozornit. Neupřesnil ale, jak přesně algoritmus funguje a na jaké fráze a slova reaguje.

Mladistvým bude také ihned po založení účtu navrhnuto, aby si ho nastavil jako soukromý. Pokud i přesto zvolí veřejný profil, aplikace mu po určité době znovu nabídne přepnutí na soukromý účet.

Cílem nové funkce je, aby se mladiství na sociální síti necítili pod nátlakem. Zpočátku bude dostupná pouze v některých zemích, ale do budoucna by se měla rozšířit i do všech ostatních států.

11. 5. 2021

Témata

aplikacemobilní aplikace

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 399 Kč

Přečtěte si také

 

Facebook vyvíjel aplikaci pro středoškoláky, která by sledovala jejich aktivitu

Facebook v roce 2018 plánoval spustit samostatnou aplikaci pro středoškoláky s názvem Bell. Měla fungovat jako...

9. 3. 2026

Zobrazit celý článek

 

Instagram posílí dohled nad teenagery, bude upozorňovat rodiče na opakované vyhledávání sebevražd u dospívajících

Instagram začne rodiče informovat, pokud jejich dospívající děti opakovaně vyhledávají obsah o sebevraždě nebo...

7. 3. 2026

Zobrazit celý článek

 

TikTok se po roce vrací do Albánie, zákaz se ukázal jako nevymahatelný

Albánie po ročním vládním zákazu obnovila přístup na TikTok. Úřady tvrdí, že platforma zpřísnila bezpečnostní...

4. 3. 2026

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Umělá inteligence dává lidem falešný pocit odbornosti, ale ve skutečnosti jim může škodit v práci

 

Generativní AI podle nové studie oslabuje základní pracovní dovednosti a vytváří iluzi odbornosti. Nejvíce ohroženi...

Zobrazit celý článek

Rusko centralizuje online služby do nové aplikace Max

 

Ruská aplikace Max se rychle stává povinným komunikačním nástrojem v Rusku i na okupovaných územích Ukrajiny. Podle...

Zobrazit celý článek

Američtí politici požadují vyřazení X a Grok z obchodů s aplikacemi kvůli škodlivému obsahu

 

Američtí demokratičtí senátoři vyzvali Apple a Google, aby dočasně stáhly aplikace X a Grok ze svých obchodů...

Zobrazit celý článek