Úvod > Články > Český telekomunikační úřad zasahuje!

Český telekomunikační úřad zasahuje!

Český telekomunikační úřad zasahuje!

ČTÚ provedl v minulých měsících další analýzu trhu. Zjišťoval zda subjekty s významnou tržní silou nebrání vzniku konkurečního prostředí. Možná se vám to zdá naivní, protože je to vidět na první pohled, jenže pro správný postup regulace tento proces vyžaduje složité dokazování.

Výsledkem těchto průzkumů je rozhodnutí přístoupit k regulaci trhu s mobilním voláním, textovými zprávami a daty. Tato regulace by měla dosáhnout snížení cen hovorného.  Operátoři tak dostanou povinnost vytvořit velkoobchodní nabídku svých služeb k dalšímu přeprodeji.  Tím bude vlastně nařízeno aby pustili do své sítě a na trh virtuální operátory.

Regulace se budet týkat T-Mobilu, Telefonicy O2 a Vodafonu. Regulace se netýká nabídky U:fon.

Telefónica O2 představí virtuálního operátora ve své síti již v úterý pod názvem ČR Blesk Mobil. Provozovat ho bude vydavatelství Ringier. O tomto vstupu na trh jsme vás již informovali.

30. 10. 2012

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Italské noviny začaly vydávat přílohu psanou AI, novinka výrazně zvýšila prodeje

 

Italský deník Il Foglio testuje vydávání speciální přílohy kompletně psané umělou inteligencí. Experiment má úspěch...

Zobrazit celý článek

Meta představila novou aplikaci s AI chatbotem

 

Meta uvedla novou aplikaci kombinující AI chatbota a sociální sítě. Kromě generování obsahu umožňuje sdílení a...

Zobrazit celý článek

Vodafone rozdává slevy za recyklaci starého telefonu

 

Vodafone přichází s kampaní Pomozte starým mobilem, která motivuje k recyklaci nefunkčních telefonů. Za starý mobil...

Zobrazit celý článek