Úvod > Články > Cena mobilního volání se snižuje

Cena mobilního volání se snižuje

Cena mobilního volání v České republice klesá. Velký vliv na tento trend má větší spotřeba hlasových služeb ze strany domácností. Podle Českého telekomunikačního úřadu za pokles cen vděčíme zejména neomezeným tarifům.

Cena mobilního volání se snižuje

Během loňského roku klesla průměrná cena volání o pětinu na 1,28 Kč za minutu. Nejvíce se snížila cena zákazníkům operátora Vodafone, a to na 1,26 Kč za minutu.

Ceny začaly znatelně klesat s příchodem neomezených tarifů, které se začaly zavádět před dvěma lety. Celkem si získali 90 procent rezidentních zákazníků.

Ještě lépe jsou na tom podle ČTÚ podnikající subjekty. Firemní zákazníci mají cenu o 26 procent nižší než soukromé osoby. Podnikatelé platili v loni zhruba 1,06 Kč a nepodnikající subjekty 1,45 Kč za minutu.

Celkem bylo na českém trhu v loňském roce 14 miliónů aktivních SIM karet. Jejich uživatelé provolali 19,7 miliardy reálných minut. V porovnání s loňskem zaznamenáváme nárůst více než osm procent. Zvýšil se také počet odeslaných SMS zpráv, a to rovněž o osm procent na 9,6 miliardy.

18. 5. 2015

Témata

O2T-MobileVodafonevolání na mobil

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 629 Kč

Přečtěte si také

 

Síť T-Mobilu na Colours of Ostrava obsloužila přes 40 tisíc návštěvníků

Během letošního festivalu Colours of Ostrava přenesli zákazníci T-Mobilu téměř 29 TB dat. Operátor ve své síti...

23. 7. 2026

Zobrazit celý článek

 

Zájem o roaming mimo Evropskou unii výrazně roste

Češi při cestách do zahraničí stále častěji míří i mimo Evropskou unii a roste také jejich spotřeba mobilních dat...

15. 7. 2026

Zobrazit celý článek

 

Vodafone připravuje ochranu proti deepfake podvodům v reálném čase

Podvodníci stále častěji využívají umělou inteligenci k napodobování hlasu nebo obrazu jiných lidí. Vodafone proto...

9. 7. 2026

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Apple zkoumá technologii, která umožní provoz větších AI modelů přímo v iPhonu

 

Apple podle vyjádření společnosti PrismML testuje technologii, která výrazně zmenšuje velké AI modely. Díky tomu by...

Zobrazit celý článek

Apple žaluje OpenAI kvůli údajné krádeži obchodního tajemství

 

Apple podal žalobu na OpenAI a dva bývalé zaměstnance, které viní z neoprávněného získávání důvěrných informací...

Zobrazit celý článek

Shein žaluje Temu kvůli kopírování fotek a produktů

 

Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...

Zobrazit celý článek