Úvod > Články > Apple chce přidat emotikony postižených

Apple chce přidat emotikony postižených

V následujícícm updatu nové palety smajlíků představil Apple motivy lidí s určitým postiženým.

Apple chce přidat emotikony postižených

Mezi návrhy emoticon Applu je žena a muž na vozíčku, asistenční pes pro nevidomé nebo bionická ruka i noha. Ale to není zdaleka všechno, mezi smajlíky jsou další, i méně obvyklé, druhy postižení.

Apple se ve svém ofiicální prohlášení vyjádřil tak, že chce postiženým dopomoct k lepší prezentaci, a zároveň oživit debatu ohledně soužití s osobami s různými druhy postižení. Značka se totiž dlouhodobě snaží, aby svým handicapovaný zákazníkům usnadnila používání produktů Apple co nejvíce.

Jestli se smajlíci dostanou až k uživatelům, posuzuje Unicode Consortium. Ta hodnotí podobu emotikon a i to, jestli je vypustí do oběhu. Pokud budou scháleni, můžeme se na ně těšit už příští rok.

Zdroj: jablickar.cz

26. 3. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Amazon kvůli AI opět omezí počet zaměstnanců

 

Generativní AI podle šéfa Amazonu omezí potřebu některých pracovních pozic. Firma chce zefektivnit své týmy a při...

Zobrazit celý článek

Trump tlačí Apple k výrobě v USA, nelíbí se mu expanze do Indie

 

Donald Trump kritizoval Apple za přesun výroby do Indie. Firmu vyzval, aby produkty vyráběla v USA, a připomněl její...

Zobrazit celý článek

Netflix chystá nové reklamní formáty, nejlevnější tarif využívá už 94 milionů uživatelů

 

Netflix hlásí 94 milionů uživatelů svého tarifu podporovaného reklamou. Do konce příštího roku v něm přibudou nové...

Zobrazit celý článek