Úvod > Články > Apple bude v Rusku prodávat iPhony s vládou schválených softwarem

Apple bude v Rusku prodávat iPhony s vládou schválených softwarem

Apple souhlasil, že od 1. dubna bude v Rusku prodávat iPhony s nabídkou aplikací doporučených a schválených ruskou vládou.

Apple bude v Rusku prodávat iPhony s vládou schválených softwarem

Americký gigant si striktně hlídá, jaký software bude předinstalovaný na jeho iPhonech. V Rusku ale udělá výjimku, a kromě originálního softwaru nabídne v úvodním nastavení také seznam doporučených aplikací

 Tyto aplikace vybrala přímo ruská vláda. Aplikace si ovšem uživatel nebude muset naistalovat, budou pouze defaultně nastavené k instalaci.

Této novinky se ruští zákazníci dočkají už 1. dubna. Apple ale nebude zdaleka jediný, kdo se vládním seznamem aplikací souhlasil. Podle nového zákona O ochraně práv spotřebitele mají výrobci povinnost doporučovat software od ruských vývojářů, který schválila vláda.

Tato povinnost přitom platí nejen pro chytré telefony, ale také tablety, počítače a chytré televize. Na nich od dubna najdete doporučení na instalaci aplikací jako Kaspersky Lab, Yandex nebo Mail.ru.

22. 3. 2021

Témata

AppleiPhonemobilní telefon

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 399 Kč

Přečtěte si také

 

Tinder řeší problém s AI, která měnila vzhled uživatelů

Tinder dočasně vypnul funkci Photo Enhance, která pomocí umělé inteligence upravovala profilové fotografie. Někteří...

7. 8. 2026

Zobrazit celý článek

 

Vodafone láká studenty na AirPods 4 za korunu k vybraným tarifům

Vodafone spustil letošní kampaň Back to School zaměřenou na studenty i rodiče školáků. Nabízí AirPods 4 za korunu k...

6. 8. 2026

Zobrazit celý článek

 

Apple se vrátil na první místo mezi nejhodnotnějšími firmami

Apple se během pátečního obchodování stal nejhodnotnější veřejně obchodovanou firmou světa. První místo ale nakonec...

24. 7. 2026

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Apple zkoumá technologii, která umožní provoz větších AI modelů přímo v iPhonu

 

Apple podle vyjádření společnosti PrismML testuje technologii, která výrazně zmenšuje velké AI modely. Díky tomu by...

Zobrazit celý článek

Apple žaluje OpenAI kvůli údajné krádeži obchodního tajemství

 

Apple podal žalobu na OpenAI a dva bývalé zaměstnance, které viní z neoprávněného získávání důvěrných informací...

Zobrazit celý článek

Apple se vrátil na první místo mezi nejhodnotnějšími firmami

 

Apple se během pátečního obchodování stal nejhodnotnější veřejně obchodovanou firmou světa. První místo ale nakonec...

Zobrazit celý článek