Úvod > Jak správně vybrat

Jak správně vybrat

Jak správně vybrat pevný internet ADSL

Rozhodli jste se pořídit nebo změnit internetové připojení a v záplavě nabídek se doslova ztrácíte? Neztrácejte však hlavu – máme tu pro vás několik tipů a užitečných informací. Navíc nemusíte procházet nabídky všech poskytovatelů, u nás přehledně porovnáte všechny na jednom místě.

Pevný internet je mnohem stabilnější než mobilní nebo Wi-Fi. Nehrozí mu žádná bouřka a jiné ruchy. Pevné připojení na internet je nejspolehlivější forma konektivity. ADSL je vysokorychlostní připojení na internet po telefonní lince. V Česku je to nejrozšířenější varianta připojení k internetu. Výhodou ADSL je mnohem širší dostupnost než v případě kabelového připojení.

Internet ADSL je možné pořídit samostatně nebo jako doplněk ke stávající telefonní lince. Je to nonstop připojení za paušální poplatek. Využívejte tedy kvalitní, datově neomezené (není uplatněn žádný FUP limit) pevné připojení díky ADSL (a také novější technologii VDSL), které je dostupné většině firem a domácností. Podle místních podmínek vám nabídne rychlost až 25 Mb/s.

Internet pro domácnosti a také internet do firmy můžete vybírat z mnoha poskytovatelů. Pomůžeme vám najít možnosti ideálního připojení na internet. Měření rychlosti vám ukáže aktuální stav a přes lokátor připojení si snadno ověříte dostupnost internetového připojení dle Vašich lokálních možností. Třeba se dozvíte, že můžete ušetřit a surfovat rychleji.

Nad čím se zamyslet?

Promyslete si, kolik peněz měsíčně chcete do připojení vložit. Zvažte, zda zainvestujete do připojení spíše s nejvyšší rychlostí, nebo jestli vám stačí třeba rychlost 8 Mb/s, které je pro běžné využívání internetového připojení naprosto dostačující. Služby s vyšší přenosovou rychlostí si zřídí spíše náročnější uživatel nebo firemní zákazník.

Poskytovatelé internetového připojení se neliší jen cenou, ale i délkou minimálního smluvního závazku. Je tedy dobré uvědomit si, zda budete moci minimální smluvní závazek dodržet.

Jak správně vybrat mobilní internet

Chcete být se svým připojením na internet naprosto nezávislí? Buďte neustále online s mobilním internetem. Mobilní internet si můžeme rozdělit na internet na cesty – neboli internet do notebooku a do tabletu, a na internet v mobilu.

Mobilní internet vám umožní kdykoli a kdekoli připojit váš notebook, tablet nebo mobil k internetu. Využijete tak svoje zařízení naplno. Jezdíte-li například často vlakem nebo autobusem, chcete-li surfovat ve škole nebo trávíte-li víkendy mimo domov atd. – potom určitě mobilní internet využijete.

Internet do notebooku

Mezi výhody mobilního internetu do notebooku patří velmi snadné použití (vč. automatické instalace, kdy stačí vložit USB modem do notebooku a surfujete) a spolehlivé rychlé připojení. Využívat můžete veškeré výhody notebooku bez jakýchkoliv omezení. Přesně tak jako doma či v kanceláři.

Internet do tabletu

Připojte se s tabletem k internetu kdykoli a kdekoli. Už za 300 Kč měsíčně můžete být neustále on-line. Sami si vyberte, zda se má platba strhávat z kreditu, nebo zda chcete dostávat pravidelná vyúčtování. K připojení budete potřebovat SIM kartu od operátora pouze pro váš tablet.

Internet v mobilu

Bez internetu v mobilu dnes nemůžete maximálně využít všech funkcí vašeho (hl. chytrého) telefonu. Nejen telefon, ale i tablet nebo notebook připojíte k internetu prostřednictvím mobilu – díky funkcím přenosný hotspot Wi-Fi nebo tethering pomocí USB.

Jaký vybrat tarif?

Tarify se neliší rychlostí, ale množstvím dat, která můžete přenést (FUP). Po překročení daného objemu dat v zúčtovacím období je dočasně snížena rychlost vašeho datového připojení. Chcete-li zachovat rychlost připojení, operátoři nabízí dokoupení dodatečného objemu dat.

Pro občasné používání internetu, kontrolu e-mailů nebo novinek na Facebooku vám bude stačit tarif s FUP do 300 MB. Na běžné používání aplikací, časté surfování a stahování e-mailů s přílohami je už lepší mít FUP kolem 500 Mb a výše. Chcete-li často používat datově náročné aplikace, sledovat videa např. na Youtube, občas připojovat notebook či tablet k internetu pomocí telefonu, potom to už chce uvažovat o FUP v rámci 1 GB a více.

Vyberte si měsíční tarif, který bude nejlépe vyhovovat tomu, jak často a jak intenzivně surfujete. S ADSL.cz máte možnost dokonale porovnat nabídky všech operátorů a vybrat si tu službu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Objednejte si mobilní internet ještě dnes.

Jak správně vybrat pevnou linku

Chcete zjistit, zdali můžete volat ze své pevné linky ještě levněji než doposud? Nebo potřebujete nový tarif pro volání? Porovnejte a vyberte si některý z tarifů volání z naší nabídky. Využít také můžete mnohem levnější volání z pevné linky spolu s internetem.

I v současné době je pevná linka potřebná. A to jak pro domácnosti tak pro firmy. Nabízí levné, spolehlivé a pohodlné volání. Využijte výhodných nabídek pevné linky od O2 a volejte z pevné linky za výhodné ceny. Pro domácnosti je pevná linka jistotou, pro firmy dobrou vizitkou.

S pevnou linkou můžete minutu volat do pevných sítí již od 0,24 Kč a do mobilních sítí již od 2 Kč. Nejvíce ušetříte, přidáte-li si pevnou linku k internetu na doma. V nabídce je stále množství tarifů a balíčků volných minut - kombinujte volné minuty do pevných sítí, mobilu i zahraničí podle potřeby.

Výběr tarifu pevné linky může ovlivnit otázka potřebného zařízení. Zákazník si ho může zakoupit jednorázově, nebo jiným způsobem uhradit např. jako součást celkové ceny služeb.

Zařiďte si pevnou linku na ADSL.cz, na cenu to nebude mít vliv.

Jak správně vybrat mobilní volání

Chcete zjistit, zdali můžete volat ze svého soukromého mobilního telefonu či ve vaší firmě ještě více a levněji než doposud? Nebo potřebujete nový tarif?

Mobilní volání je v dnešní době nutnost. Téměř se bez něj nelze obejít ve vašem soukromém životě ani ve vašem podnikání. Vy se alespoň můžete pokusit ušetřit. Díky ADSL.cz nemusíte procházet nepřehledné stránky operátorů, u nás máte vše přehledně na jednom místě. Porovnejte a vyberte si některý z tarifů mobilního volání z naší nabídky. Pokud potřebujete poradit, neváhejte a kontaktujte nás, ochotně vám pomůžeme.

Nad čím se zamyslet?

Cílem je optimální kombinace volných minut, SMSek a internetu v mobilu, za co nejvýhodnější cenu.

Promyslete si, kolik peněz měsíčně byste chtěli za volání utratit. Kolik minut měsíčně provoláte, jak často píšete SMS a chcete-li využívat internet v mobilu. Výběr tarifu může ovlivnit také jak často a rádi posíláte MMS a zdali pravidelně voláte na pevnou linky.

Uvědomte si, jestli komunikujete s větším okruhem lidí, nebo spíše s rodinou a pár přáteli. To znamená, chcete-li mít např. tarif, který zvýhodňuje určité skupinky. Důležité je zjistit, u jakého operátora je většina lidí, s kterými komunikujete. Vybírejte tedy hlavně podle toho, který operátor převažuje ve vaší rodině a u přátel.

Operátoři a jejich tarify se neliší jen cenou a počtem volných jednotek, ale i délkou minimálního smluvního závazku. Je tedy dobré uvědomit si, zda budete moci minimální smluvní závazek dodržet, či chcete-li být bez závazku.

Každý operátor nabízí také speciální tarify pro studenty (mladé do 26 let), varianty neomezených tarifů a někteří i pro seniory.

Jak správně vybrat digitální televizi

Chcete sledovat digitální televizi, ale nemáte ve své obci dostatečně kvalitní příjem digitálního signálu? Nebo chcete rozšířit programovou nabídku o kanály, které ve vašem kraji nejsou k dispozici? Objednejte si digitální televizi u nás a rázem máte vše vyřešeno.

 

Připojíme vás k O2 TV a televizi budete sledovat přes pevnou linku. Digitální televize bude mít naprosto čistý obraz a nebudou se stávat výpadky, například když je bouřka. Je to nový způsob distribuce digitálních TV signálů přes pevnou telefonní linku. Uživatel je zpravidla dovybaven modemem a set-top boxem (STB).

I zde se samozřejmě uplatní výhody dalších doprovodných služeb, které přináší interaktivní digitální systém - TV program, Videotéka… S Videotékou si můžete půjčit a sledovat filmy v pohodlí svého domova. Tuto neustále se rozšiřující domácí videopůjčovnu najdete přímo v menu O2 TV. Vše, co potřebujete k vypůjčení filmu, je vaše dálkové ovládání. Klasické televizní vysílání se skládá z volně dostupných programů a z „mixu“ balíčků (např. děti, hudba, sport...), které si divák sám určí.

Jedná se vždy o placenou službu a je většinou součástí tzv. triple play nabídky, tzn. společného balíčku s telefonem (pevná linka) a vysokorychlostním internetem. Digitální TV lze ale objednat i samostatně.

Podobně jako u kabelových televizí nebo satelitu i tento způsob příjmu funguje na stávajícím televizoru.