Úvod > Články > V Itálii je nový operátor. Jeho cenám neuvěříte!

V Itálii je nový operátor. Jeho cenám neuvěříte!

Nový italský operátor Iliad to roztočil ve velkém. Celou zemi pokryl 2G, 3G i 4G sítí. To by zas tak závratné nebylo. Nicméně jeho ceny jsou absolutně bezkonkurenční. Nezbývá, než tiše závidět!

V Itálii je nový operátor. Jeho cenám neuvěříte!

Jste připraveni? Raději se posaďte. Italský operátor nabízí zákazníkům neomezené hlasové služby a 30 GB dat k tomu za 6 eur měsíčně, což je v přepočtu pouhých 155 Kč. Dalších 100 MB pak můžete dokoupit za 23 Kč. Jeho cílem je získat do roka milion zákazníků, což by u Italů, kteří ve 30 % mění operátora každý rok, neměl být problém.

Iliad patří do francouzské skupiny miliardáře Xaviera Niela, který se internetovým službám věnuje už od 90. let. Poskytuje webhosting, vlastní noviny Le Monde a spadá pod něj i Free Mobile, jež učinil v roce 2012 absolutní revoluci v poskytování mobilních služeb.

Nyní je nejoblíbenějším italským operátorem Wind. Nebylo tomu tak ale vždy. Před dvěmi lety se trojka a čtyřka italského trhu spojily a vytvořily tak silnou společnost Wind Tre. Nejdřív ale museli souhlasit, že se části frekvencí vzdají. Této možnosti se hned chopil Iliad. Nám nezbývá, než čekat na revoluci i v českých sužbách a doufat, že se na trhu zjeví operátor, který zamíchá kartami. Zatím to ale vypadá dost marně.

Zdroj: cnews.cz

1. 6. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Alza a CZC vyhlašují vánoční příměří

 

Alza je na trhu s elektronikou jedničkou, hned za ní je CZC, které se ale se svou druhou příčkou příliš netrápí. Na...

Zobrazit celý článek

O2 má 5G internet pro domácnosti

 

O2 obsadilo frekvenci 3,7 GHz, díky čemuž může svým zákazníkům nabídnout už od tohoto měsíce 5G internet. Ultra...

Zobrazit celý článek

České dráhy opatří Wi-Fi dálkové vlaky

 

Zachytili jste informaci o zdražení jízdného? České dráhy nejspíš chtějí zbrzdit vztek naštvaných cestujících, tak...

Zobrazit celý článek