Úvod > Články > Náctiletí youtubeři upadají do deprese. Proč?

Náctiletí youtubeři upadají do deprese. Proč?

Youtubeři po celém světě se hroutí, a to jsou, dá se říct, teprve na začátku své kariéry. Proč se sen mění v noční múru a jaký to má dopad na jejich životy?

Náctiletí youtubeři upadají do deprese. Proč?

Před třemi týdny, Bobby Burns, youtuber "jenom" s jedním milionem sledujících vydal video z Central Parku, ve kterém vypráví o svém zhroucení. O týden později se k němu přidala Kanaďanka Elle Mills. V jednom videu shrnula raketový start svojí kariéry i své rozpaky nad náhlým úpadkem dobré nálady. Před týdnem o tomtéž mluvil Rubén “El Rubius” Gunderse, třetí nejslavnější youtuber na světě. Ten dokonce uvažuje o tom, že svoji kariéru pověsí na hřebík.

Vypadá to hrozně jednoduše - natáčet videa o podstrčených produktech, obětovat soukromí popularitě a jezdit na akce, kde vás opěvují. Jenomže to má pár háčků. V první řadě, úspěch youtuberů je hrozně rychlý. Nedopracovávají se k němu roky jako muzikanti nebo herci. Takže do roka dosáhnou vytoužených cílů a není moc kam dál pokračovat. Jen uzavírat další smlouvy a jet v tomhle kolotoči, dokud vás nezastřelí bláznivý fanoušek nebo se nezačnete hroutit.

Druhým problémem jsou rychle se měnící trendy. Neustálá fluktuace nutí youtubery vymýšlet stále nové a nové způsoby, jak publikum zaujmout. A to nejde donekonečna. Je to jako muset třikrát denně vymýšlet scénář pořadu v televizi - na jednoho člověka je to prostě moc.

Otázkou je, jestli zvoní hrana i českým youtuberům. Možná, že v tuzemských podmínkách není ten tlak tak velký. Nicméně, situace na západu je takovým malým důkazem, že už nám svět sociálních sítí začíná pomalu přerůstat přes hlavu.

Zdroj: www.polygon.com

12. 6. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

O2 představuje nový STB: Stejná cena za lepší funkce

 

Pro nejnovější set-top box je prioritní perfektní obraz a plynulá kvalita vysílání bez zbytečného sekání, což patří...

Zobrazit celý článek

O2: Podívejte se na FORTUNA:LIGU zdarma

 

Poskytovatelé si pomalu rozebírají nejsledovanější sportovní utkání. Bez pořízení IPTV se tak zanedlouho nepodíváte...

Zobrazit celý článek

T-Mobile bude vysílat sport od Digi TV!

 

Na T-Mobile TV budete moct nově sledovat dva zbrusu nové kanály Digi Sport v HD kvalitě. Ani diváci T-Mobilu tak...

Zobrazit celý článek