Úvod > Články > Náctiletí youtubeři upadají do deprese. Proč?

Náctiletí youtubeři upadají do deprese. Proč?

Youtubeři po celém světě se hroutí, a to jsou, dá se říct, teprve na začátku své kariéry. Proč se sen mění v noční múru a jaký to má dopad na jejich životy?

Náctiletí youtubeři upadají do deprese. Proč?

Před třemi týdny, Bobby Burns, youtuber "jenom" s jedním milionem sledujících vydal video z Central Parku, ve kterém vypráví o svém zhroucení. O týden později se k němu přidala Kanaďanka Elle Mills. V jednom videu shrnula raketový start svojí kariéry i své rozpaky nad náhlým úpadkem dobré nálady. Před týdnem o tomtéž mluvil Rubén “El Rubius” Gunderse, třetí nejslavnější youtuber na světě. Ten dokonce uvažuje o tom, že svoji kariéru pověsí na hřebík.

Vypadá to hrozně jednoduše - natáčet videa o podstrčených produktech, obětovat soukromí popularitě a jezdit na akce, kde vás opěvují. Jenomže to má pár háčků. V první řadě, úspěch youtuberů je hrozně rychlý. Nedopracovávají se k němu roky jako muzikanti nebo herci. Takže do roka dosáhnou vytoužených cílů a není moc kam dál pokračovat. Jen uzavírat další smlouvy a jet v tomhle kolotoči, dokud vás nezastřelí bláznivý fanoušek nebo se nezačnete hroutit.

Druhým problémem jsou rychle se měnící trendy. Neustálá fluktuace nutí youtubery vymýšlet stále nové a nové způsoby, jak publikum zaujmout. A to nejde donekonečna. Je to jako muset třikrát denně vymýšlet scénář pořadu v televizi - na jednoho člověka je to prostě moc.

Otázkou je, jestli zvoní hrana i českým youtuberům. Možná, že v tuzemských podmínkách není ten tlak tak velký. Nicméně, situace na západu je takovým malým důkazem, že už nám svět sociálních sítí začíná pomalu přerůstat přes hlavu.

Zdroj: www.polygon.com

12. 6. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Mladší 16 let budou od konce května bez Facebooku

 

Naše poslanecká sněmovna nestihla přijmout zákon o zmírnění hranice unijního zařízení, proto nyní není možné, aby si...

Zobrazit celý článek

ČT utekla od O2 k poskytovateli iVysílání

 

Oficiálně iVysílání České televize od 1. května přešlo ke společnosti SuperNetwork. Stalo se tak na základě...

Zobrazit celý článek

Na Facebooku řádí nový virus!

 

Na Facebooku řádí nový virus, který se vám prostřednictvím Messengeru nabourá do útrob Google Chrome a zbaví vás...

Zobrazit celý článek