Úvod > Články > Jaké ADSL a VDSL modemy jsou na trhu

Jaké ADSL a VDSL modemy jsou na trhu

Podívejme se jaké modemy pro ADSL a VDSL připojení jsou nyní v nabídce jednotlivých operátorů poskytujících internetové služby a jaké se dají pořídit mimo jejich nabídku.

Modem Comtrend VR-3026eModem COMTREND VR-3026e najdeme v nabídce rovnou u tří operátorů. Nabízí ho společnost Termsnet, Vodafone i Telefónica O2. Jedná se o bílý VDSL modem s vestavěnou Wi-Fi anténou. Ta má ale bohužel znatelně pomalejší rychlost přenosu dat, než při připojení síťovým kabelem. Ze strany zákazníků je jako nevýhoda vnímané řešení připojení přes Wi-Fi, pokud používáte bezdrátově dvě zařízení. Data totiž stahuje ten co se připojil první, druhý čeká v pomyslné frontě. V základním nastavení u ostatních modemů se o rychlost počítače poměrnou částí podělí. Problém s Wi-Fi se dá jednoduše vyřešit připojením AP k modemu přes LAN port. U Vodafone tento modem pořídíte za 1677 Kč nebo k nové službě se závazkem na 24 měsíců již za 577 Kč.

Huawei HG622uDalší v nabídce VDSL modemů je Huawei Echolife HG622u. Má kvalitní hliníkové tělo a hodí se jak pro použití v domácnosti, tak v kanceláři. Je taktéž vybaven čtyřmi síťovými porty a vestavěnou Wi-Fi anténou. Přístupový bod WLAN je kompatibilní s normou 802n. Mezi modemem a vaším notebookem, tabletem či mobilním telefonem se tak můžete teoreticky připojovat rychlostí až 600 Mb/s. Preferovaný zákazníky je už z důvodu USB portu. Tím můžete například připojit USB modem s mobilním internetem jako zálohu při výpadku DSL služby. Pro pohodlné ovládání routeru je tlačítko pro zapnutí nebo vypnutí Wi-Fi umístěno na čelním panelu. Dosah vestavěné Wi-Fi antény můžete rozšířit opět připojením libovolného AP zařízení.

ZyXEL Prestige 660HN-T3AMezi nejprodávanější v nabídce O2 a T-Mobile patří beze sporu ADSL modem Zyxel 660HN-T3A. Modem se dá pověsit na zeď nebo dát na stůl. Koncipován je na výšku, takže díky svým rozměrům 133x61x163 mm zabere velmi málo místa. Wi-Fi anténa vestavěná uvnitř modemu má jako jediná v nabídce přímé tlačítko na její vypnutí přímo na modemu. Běžná cena modemu u O2 je 1599 Kč, u T-Mobile již za 1299 Kč. Pokud si ho budete pořizovat zároveň se zřízením ADSL služby, zlevní vám ho O2 na 999 Kč. T-Mobile vám ho dá se závazkem na 24 měsíců již za pouhou 1 Kč.

Perličku mezi modemy najdete v nabídce T-Mobile. Jedná se o ADSL 2+ modem Zyxel P-661 HNU-F3. Jeho plná cena je 2699 Kč. Za tuto částku už ale získáte plnohodnotný modem vybavený dvěma anténami pro lepší směrování a dosah Wi-Fi. Modem má navíc možnost přes USB připojit 3G modem pro mobilní internet.

Při zakoupení modemu se ale nemusíte omezovat pouze na modemy v nabídce operátorů. Ke službě si můžete zakoupit libovolný ADSL nebo VDSL modem na volném trhu.

Nejvýhodnější cenu jednoduše porovnáte díky cenovým srovnávačům. Za dobrou cenu s dobrými referencemi seženete modem již za 540 Kč. Náročnější uživatelé, kteří chtějí kromě kabelu používat i Wi-Fi určitě uvítají cenu modemu již od 733 Kč. V internetových obchodech je nabídka opravdu široká. Prodejci často u výrobků nabízí možnost diskuze. Jednoduše si tak před nákupem můžete přečíst jejich zkušenost a spokojenost s výrobkem. Nemusíte se tak bát že kupujete zajíce v pytli. Chybu neuděláte třeba s modemem TP-LINK TD-W8951NB již za 879 Kč. Jednoduše se nastavuje, má dobrý dosah Wi-Fi díky externí anténě. Pokud k ADSL či VDSL službě chcete využívat zároveň pevnou linku s voláním, nezapomeňte si ověřit, že součástí balení je i rozbočovač, takzvaný splitter. Bez něj byste se ošidili o výhodu zároveň telefonovat z pevné linky a být připojen k internetu. Většina výrobců ho dodává jakou součást balení. Samostatně ho na internetu koupíte už od 60 Kč.

Kupte si i vy spolehlivý internet s modemem ZDARMA nebo za zvýhodněnou cenu!

8. 12. 2012

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Máte nový iOS 11? Pozor na vypínání Wi-Fi a Bluetooth

 

Apple opět mění zavedená pravidla. Vypínání Wi-Fi a Bluetooth v Ovládacím centru nefunguje tak, jak jsme byli do teď...

Zobrazit celý článek

Google umožní vypnout zvuk stránek. Navždy!

 

Někdy pokrok tkví v těch nejjednodušších věcech. Google Chrome testuje funkci, která zjednodušuje vypnutí zvuku...

Zobrazit celý článek

Digi TV rozšiřuje dětskou, T-Mobile zase hudební a cestopisnou nabídku

 

Internetové televize neustále rozšiřují nabídku svých programů a přehánějí se v tom, kdo nabídne svým divákům víc...

Zobrazit celý článek