Úvod > Články > Češi nakupují počítače jako diví! Zbytek světa ne

Češi nakupují počítače jako diví! Zbytek světa ne

Společnost Gartner a IDC provedla analýzu ze které vyplývá, že počet prodaných počítačů od minulého roku dost klesnul. Česko jde proti statistikám, protože tady se nové počítače nakupují pořád.

Češi nakupují počítače jako diví! Zbytek světa ne

Nejprodávanějšími notebooky jsou zařízení značky HP, v těsném závěsu Lenovo a hned potom Dell, a to jak ve světě, tak v České republice. Největší nárůst, více než 80 %, zaznamenaly modely 2v1 a hybridní zařízení. To je prý zapříčiněné agresivní cenovou politikou Aceru a ASUSu.

Stolní počítače jsou i nadále v pozici dinosaurů a jejich prodej masivně upadá. Ale ani notebooky na tom nejsou nejlépe. Zejména proto, že společnosti chtějí ultramobilní počítače kombinující výhody noteboku a tabletu.

Zdroj: technet.idnes.cz

2. 12. 2017

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Microsoft zveřejnil žebříček využívání AI, Česko je na 26. místě

 

Microsoft zveřejnil nový přehled využívání AI ve světě. Česká republika se podle něj poprvé dostala mezi země, kde...

Zobrazit celý článek

Shein žaluje Temu kvůli kopírování fotek a produktů

 

Shein a Temu se střetly u londýnského soudu kvůli údajnému kopírování produktových fotografií a oblečení. Temu...

Zobrazit celý článek

Američtí lékaři masově nasazují AI při léčbě pacientů

 

Američtí lékaři ve velkém začali používat AI nástroj OpenEvidence. Podle firmy ho dnes aktivně využívají téměř dvě...

Zobrazit celý článek