Úvod > Články > T-Mobile podporuje chytré oblečení studentů UMPRUM

T-Mobile podporuje chytré oblečení studentů UMPRUM

Na Designbloku se tento rok představí studenti UMPRUM, kteří pracovali na redesignu inteligentního oděvu pro snímání EKG signálu v reálném čase. Cílem je, aby se pacienti při monitoringu srdce cítili komfortněji. Projekt EKG Smart Fashion najdete v prostorách Superstudia v pravém křídle Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice.

T-Mobile podporuje chytré oblečení studentů UMPRUM

Studenti pracovali na oblečení, které bude neustále monitorovat srdeční činnost u nemocných lidí a záznamy posílat lékařům. Díky tomu budou moct předcházet například smrti infarktem. Studenti Ateliéru módní tvorby zpracovávali v týmech několik zadání a spolupracovali s celou řadou odborníků z oblasti inovací a nových technologií - například z pražského ČVUT, slovenského Výskumného ústavu textilnej chémie Chemitex a Elektrotechnické fakulty Žilinské univerzity. Redesignování oblečení vedl MgA. Pavel Ivančic.

Magentový operátor v rámci své dlouhodobé spolupráce s UMPRUM různé projekty a ateliéry podporuje. Letos se nabízelo logické spojení s Ateliérem módní tvorby pod vedením Pavla Ivančice, kde se zabývají právě tématem chytré módy. "Veškeré práce studentů jsou zatím ve vizionářské rovině, nicméně už teď nám ukazují možnosti současných technologií a další zajímavé cesty, kterými tyto inovace mohou jít,“ říká Martina Kemrová, tisková mluvčí společnosti T-Mobile, a dodává: "Jsme rádi, že prostřednictvím tohoto projektu můžeme podpořit talentované mladé lidi, kteří tak mohou zrealizovat své nápady.“

Oblečení má za úkol plnit svou funkci, a zároveň být pohodlné. Pacienty má uchránit před zvědavými pohledy okolí. Budoucnost slibuje tvorbu jak sportovních sad, tak i business oblečení. Pacienti tak budou moct žít aktivní a plnohodnotný život, aniž by byli v ohrožení života.

26. 10. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Neomezená data na léto od T-Mobilu využila jen čtvrtina zákazníků

 

Dnes mají všichni, kteří si aktivovali balíček Neomezená data na léto od T-Mobilu, poslední možnost využít neomezený...

Zobrazit celý článek

O2 představilo tarify NEO s neomezenými daty

 

Vodafone i T-Mobile už své neomezené tarify představili, a tak se očekávalo, že s podobnou službou brzy přijde i O2...

Zobrazit celý článek

Apple bude dodávat díly neautorizovaným servisům

 

Apple se vůbec poprvé rozhodl dodávat díly, nástroje, diagnostiku a manuály k opravám iPhonů i neautorizovaným...

Zobrazit celý článek