Úvod > Články > T-Mobile podporuje chytré oblečení studentů UMPRUM

T-Mobile podporuje chytré oblečení studentů UMPRUM

Na Designbloku se tento rok představí studenti UMPRUM, kteří pracovali na redesignu inteligentního oděvu pro snímání EKG signálu v reálném čase. Cílem je, aby se pacienti při monitoringu srdce cítili komfortněji. Projekt EKG Smart Fashion najdete v prostorách Superstudia v pravém křídle Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice.

T-Mobile podporuje chytré oblečení studentů UMPRUM

Studenti pracovali na oblečení, které bude neustále monitorovat srdeční činnost u nemocných lidí a záznamy posílat lékařům. Díky tomu budou moct předcházet například smrti infarktem. Studenti Ateliéru módní tvorby zpracovávali v týmech několik zadání a spolupracovali s celou řadou odborníků z oblasti inovací a nových technologií - například z pražského ČVUT, slovenského Výskumného ústavu textilnej chémie Chemitex a Elektrotechnické fakulty Žilinské univerzity. Redesignování oblečení vedl MgA. Pavel Ivančic.

Magentový operátor v rámci své dlouhodobé spolupráce s UMPRUM různé projekty a ateliéry podporuje. Letos se nabízelo logické spojení s Ateliérem módní tvorby pod vedením Pavla Ivančice, kde se zabývají právě tématem chytré módy. "Veškeré práce studentů jsou zatím ve vizionářské rovině, nicméně už teď nám ukazují možnosti současných technologií a další zajímavé cesty, kterými tyto inovace mohou jít,“ říká Martina Kemrová, tisková mluvčí společnosti T-Mobile, a dodává: "Jsme rádi, že prostřednictvím tohoto projektu můžeme podpořit talentované mladé lidi, kteří tak mohou zrealizovat své nápady.“

Oblečení má za úkol plnit svou funkci, a zároveň být pohodlné. Pacienty má uchránit před zvědavými pohledy okolí. Budoucnost slibuje tvorbu jak sportovních sad, tak i business oblečení. Pacienti tak budou moct žít aktivní a plnohodnotný život, aniž by byli v ohrožení života.

26. 10. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Pořiďte si u O2 Internet HD od 349 Kč!

 

Neustále uvažujete o rychlejším internetu? O2 vaše prosby vyslyšelo a nabízí svým zákazníkům v rámi promo akce...

Zobrazit celý článek

IKEA nabízí chytré rolety za super cenu

 

Produkty pro chytrou domácnost jsou většinou tak předražené, že se bez ovládání spotřebičů na dálku raději obejdeme...

Zobrazit celý článek

Osekaný Messenger Lite přidává nové funkce

 

Když vydal Facebook menší verzi Messengeru, neboli Messenger Lite, byl určený především pro obyvatele zemí, ve...

Zobrazit celý článek