Úvod > Články > T-Mobile má na prodejně humanoida!

T-Mobile má na prodejně humanoida!

V pražské prodejně T-Mobilu si můžte jít pokecat za robotem! Humanoid Pepper T-Dee je připraven bavit návštěvníky, a narozdíl od své předchozí verze umí reagovat i na hlas. Má naprogramovaných 250 fází, rozezná pět lidských emocí a zapamatuje si váš obličej.

T-Mobile má na prodejně humanoida!

Za Pepper se můžete jít podívat na prodejnu na I. P. Pavlova. A není jediná. Po celém světě jich najdete kolem 20 tisíc. Japonsku by vás podobný robot třeba i posadil v sushi restauraci a přijal objednávku na jídlo.

"Zatím Peppera T-Dee testujeme na prodejně a reakce zákazníků jsou jen pozitivní. I pro kolegy je milým zpestřením. Nejprve si chceme vyzkoušet, kam až v jeho zapojení můžeme zajít. Až poté se rozhodneme, kolik jich v budoucnu pořídíme,“ Radek Janíček, manažer podpory prodejen ve společnosti T-Mobile a v současné době Pepperův nejbližší kolega.

Aby mohl robot vnímat svět, má zabudovaných několik kamer, hloubkové senzory, lasery, infračervený senzor, sonar, gyroskop, několik dotykových senzorů a další. Na hlavě má 2 reproduktory a 4 mikrofony. Dotykové senzory má celkem tři, a sice jeden na hlavě a po dvou na hřbetu každé ruky. Robot si neustále hlídá rovnováhu a je schopný vyhodnotit, když je k němu někdo moc blízko nebo přijde pád, a podle toho se zachovat.

humanoid

26. 1. 2019

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Česká pošta dostala od ČTÚ půlmilionovou pokutu

 

Český telekomunikační úřad udělil České poště pokutu 515 698 Kč kvůli neoprávněnému uzavření několika poboček v roce...

Zobrazit celý článek

Alza a Rohlík.cz chtějí doručovat zboží do kufru auta

 

Podnikatelé jsou ve způsobech doručování balíčků čím dál kreativnější. Nyní se Alza a Rohlík.cz vytasili s tím, že...

Zobrazit celý článek

Známe trik, kterým přepnete Messenger do Dark Modu

 

Messenger 4 se objevil na začátku roku a přinesl hned několik novinek. Konečně se k nim přidala i možnost přepnout...

Zobrazit celý článek