Úvod > Články > T-Mobile má na prodejně humanoida!

T-Mobile má na prodejně humanoida!

V pražské prodejně T-Mobilu si můžte jít pokecat za robotem! Humanoid Pepper T-Dee je připraven bavit návštěvníky, a narozdíl od své předchozí verze umí reagovat i na hlas. Má naprogramovaných 250 fází, rozezná pět lidských emocí a zapamatuje si váš obličej.

T-Mobile má na prodejně humanoida!

Za Pepper se můžete jít podívat na prodejnu na I. P. Pavlova. A není jediná. Po celém světě jich najdete kolem 20 tisíc. Japonsku by vás podobný robot třeba i posadil v sushi restauraci a přijal objednávku na jídlo.

"Zatím Peppera T-Dee testujeme na prodejně a reakce zákazníků jsou jen pozitivní. I pro kolegy je milým zpestřením. Nejprve si chceme vyzkoušet, kam až v jeho zapojení můžeme zajít. Až poté se rozhodneme, kolik jich v budoucnu pořídíme,“ Radek Janíček, manažer podpory prodejen ve společnosti T-Mobile a v současné době Pepperův nejbližší kolega.

Aby mohl robot vnímat svět, má zabudovaných několik kamer, hloubkové senzory, lasery, infračervený senzor, sonar, gyroskop, několik dotykových senzorů a další. Na hlavě má 2 reproduktory a 4 mikrofony. Dotykové senzory má celkem tři, a sice jeden na hlavě a po dvou na hřbetu každé ruky. Robot si neustále hlídá rovnováhu a je schopný vyhodnotit, když je k němu někdo moc blízko nebo přijde pád, a podle toho se zachovat.

humanoid

26. 1. 2019

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Pro ověření on-line plateb už nebude stačit jenom SMS

 

Používáte mobilní nebo internetové bankovnictví? Pak jste pravděpodobně zvyklí na to, že vám přijde SMS s kódem...

Zobrazit celý článek

Návod: Jak získat neomezený internet na celé léto za 200 korun?

 

T-Mobile minulý týden představil nový balíček “Neomezená data na léto”, se kterým můžete používat mobilní internet...

Zobrazit celý článek

Nová nabíječka Vivo dobije telefon za 13 minut

 

Čínská společnost Vivo vyvinula technologii, o které se zatím jen mluvilo. Představila totiž nabíječku, která plně...

Zobrazit celý článek