Úvod > Články > T-Mobile má na prodejně humanoida!

T-Mobile má na prodejně humanoida!

V pražské prodejně T-Mobilu si můžte jít pokecat za robotem! Humanoid Pepper T-Dee je připraven bavit návštěvníky, a narozdíl od své předchozí verze umí reagovat i na hlas. Má naprogramovaných 250 fází, rozezná pět lidských emocí a zapamatuje si váš obličej.

T-Mobile má na prodejně humanoida!

Za Pepper se můžete jít podívat na prodejnu na I. P. Pavlova. A není jediná. Po celém světě jich najdete kolem 20 tisíc. Japonsku by vás podobný robot třeba i posadil v sushi restauraci a přijal objednávku na jídlo.

"Zatím Peppera T-Dee testujeme na prodejně a reakce zákazníků jsou jen pozitivní. I pro kolegy je milým zpestřením. Nejprve si chceme vyzkoušet, kam až v jeho zapojení můžeme zajít. Až poté se rozhodneme, kolik jich v budoucnu pořídíme,“ Radek Janíček, manažer podpory prodejen ve společnosti T-Mobile a v současné době Pepperův nejbližší kolega.

Aby mohl robot vnímat svět, má zabudovaných několik kamer, hloubkové senzory, lasery, infračervený senzor, sonar, gyroskop, několik dotykových senzorů a další. Na hlavě má 2 reproduktory a 4 mikrofony. Dotykové senzory má celkem tři, a sice jeden na hlavě a po dvou na hřbetu každé ruky. Robot si neustále hlídá rovnováhu a je schopný vyhodnotit, když je k němu někdo moc blízko nebo přijde pád, a podle toho se zachovat.

humanoid

26. 1. 2019

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Pořiďte si u O2 Internet HD od 349 Kč!

 

Neustále uvažujete o rychlejším internetu? O2 vaše prosby vyslyšelo a nabízí svým zákazníkům v rámi promo akce...

Zobrazit celý článek

IKEA nabízí chytré rolety za super cenu

 

Produkty pro chytrou domácnost jsou většinou tak předražené, že se bez ovládání spotřebičů na dálku raději obejdeme...

Zobrazit celý článek

Osekaný Messenger Lite přidává nové funkce

 

Když vydal Facebook menší verzi Messengeru, neboli Messenger Lite, byl určený především pro obyvatele zemí, ve...

Zobrazit celý článek