Úvod > Články > Rychlost internetu v září 2012

Rychlost internetu v září 2012

Rychlost internetu v září 2012

Webové stránky ADSL.cz vám nabízejí možnost měření přenosové rychlosti vašeho internetového připojení. Už jste ho vyzkoušeli? Ať už používáte mobilní, Wi-Fi, kabelové nebo ADSL připojení, určitě je zajímavé mít pravidelně přehled o tom, jakou vám běží ve skutečnosti rychlostí. Opakovaným měřením s časovými odstupy můžete získat kontrolu nad tím, jak vám rychlost kolísá s denní dobou a zatížením sítě.

Měření rychlosti internetu ADSL.cz Abyste mohli porovnat své výsledky s průměrem, přinášíme vám krátkou statistiku z výsledků měření za měsíc září. I přesto, že právě v tomto měsíci Telefónica O2 navýšila rychlost VDSL internetu až na 40 Mbit/s, ve výsledcích měření jsme to zatím příliš nezaznamenali. Výsledek může být ovlivněn právě tím, že služba je dostupná uživatelům ADSL a VDSL připojení jen do vzdálenosti 1,3 km od ústředny.

A jak tedy vypadaly výsledky prvního školního měsíce?

Průměrná přenosová rychlost kabelového připojení se pohybovala na 15,23 Mbit/s s rychlostí odesílání dat 2,42 Mbit/s. Nižší výsledky zaznamenala měření uživatelů DSL připojení. Data uživatelé stahovali rychlostí 6,58 Mbit/s, odesílali 0,85 Mbit/s. Ve statistice následují uživatelé Wi-Fi připojení. Ti surfovali rychlostí 3,93 Mbit/s. Zajímavá oproti tomu byla ale rychlost odesílání dat 2,16 Mbit/s. Nejnižší výsledky byly zaznamenány u uživatelů mobilního internetu. Ti měli k dispozici průměrnou rychlost na stahování 3,35 Mbit/s a odesílali data 0,83 Mbit/s. Průměr je vytvořen výsledky od všech operátorů, kteří služby poskytují. Najdete zde zastoupené O2, Vodafone, T-Mobile s nejrychlejší 3G sítí, UPC i místní Wi-Fi poskytovatele.

Typ připojeníRychlost odesílání (upload)Rychlost stahování (download)
Kabel2,42 Mb/s15,23 Mb/s
ADSL/VDSL0,85 Mb/s6,58 Mb/s
Wi-Fi2,16 Mb/s3,93 Mb/s
Mobilní broadband0,83 Mb/s3,35 Mb/s

Jak na tom jste s přenosovou rychlostí Vy? Změřte si také své hodnoty. Přinášíme pár tipů, jak dosáhnout co nejpřesnějších výsledků. Prvním krokem je zavřít veškerá další otevřená okna v prohlížeči (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome a podobně). Určitě ukončete i emailové klienty. Pro kvalitnější výsledky doporučujeme vypnout i veškeré další on-line funkce (chat, skype …). Nejpřesnějšího výsledku dosáhnete při připojení k internetu ethernetovým kabelem než přes Wi-Fi připojení. Tím máte počítač připraven. A nyní již můžete přejít rovnou na měřák. Zajímavá a vtipná ilustrace vám zkrátí volnou chvíli při čekání. Průměrná doba měření se pohybuje kolem jedné minuty. Výsledkem pro vás bude skutečná představa o rychlosti vašeho připojení. Získáte také představu o tom, kolik s tímto připojením můžete stáhnout dat za hodinu, den nebo měsíc. Dle výsledku vás systém informuje i o tom, za jak dlouho stáhnete písničku, film, seriál nebo videoklip.

Všechny dostupné výsledky zahrneme do této statistiky, o které vás budeme i nadále pravidelně informovat.

Změřte si i Vy svoji rychlost!

8. 10. 2012

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Na Ostravsku používají internet věcí na protékající záchody

 

QLine působící v Ostravě testuje internet věcí na šesti školách. Zkouší tu monitorovat spotřebu vody a...

Zobrazit celý článek

O2 si pro vás tento rok připravilo skutečně bohatou nadílku

 

Zákazníci O2 si tyto Vánoce užijí slevy na telefon, budou mít na výběr z nových balíčků a vyzkouší si i nejrychlejší...

Zobrazit celý článek

Pevný internet bez FUP? Nyní i u Vodafone

 

Vodafone konečně přišel s internetem s neomezeným limitem dat. Kolik stojí a jak rychle si zasurfujete? To všechno...

Zobrazit celý článek