Úvod > Články > Přístroj, který odhalí přítomnost ořechů v jídle

Přístroj, který odhalí přítomnost ořechů v jídle

Alergie na ořechy je jedna z nejčastější. Ořechy jsou navíc čím dál tím častěji i v jídlech, do nichž byste to neřekli. Proto pracuje sanfranciský start-up Nima Labs na přístroji, který je schopen jejich přítomnost odhalit.

Přístroj, který odhalí přítomnost ořechů v jídle

Jedno procento populace alerické na ořechy může vložit malý vzorek jídla do speciální kapsle a pak do přístroje,který pomocí senzoru odhalí, zdali v soustu nejsou stopy ořechů. Celá akce trvá pět minut. Jelikož jde o zdravotnickou pomůcku, podléhá přísnému testování. Zatím je Peanut Sensor přesný na 99,2 procent. Vypadá to jako vysoké číslo, nicméně, pokud si to převedete do praxe, znamená to, že osm lidí z jednoho tisíce nezjistí, že je v jejich jídlu ořech a ohrožují tak svůj život.

Spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Nima Labs Shireen Yates proto zájemcům o přístroj připomíná, aby s sebou nezapomínali nosit EpiPen, protože Peanut Sensor není jeho náhradou.

Přstroj vypadá velmi atraktivně, takže se dá očekávat, že o něj bude velký zájem. Co by však mohlo alergiky odradit, je cena Peanut Sensoru, protože stojí v přepočtu 6 400 Kč. Náplně do přístroje v podobě kapsle se musí nakupovat po dvanácti a vyjdou v přepočtu na necelé dva tisíce. Zatím je dostupný jen v Americe a Kanadě, podle všeho to ale vypadá, že se přístroj bude dál šířit.

Zdroj: czechcrunch.cz

11. 9. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

O2 představuje nový STB: Stejná cena za lepší funkce

 

Pro nejnovější set-top box je prioritní perfektní obraz a plynulá kvalita vysílání bez zbytečného sekání, což patří...

Zobrazit celý článek

O2: Podívejte se na FORTUNA:LIGU zdarma

 

Poskytovatelé si pomalu rozebírají nejsledovanější sportovní utkání. Bez pořízení IPTV se tak zanedlouho nepodíváte...

Zobrazit celý článek

T-Mobile bude vysílat sport od Digi TV!

 

Na T-Mobile TV budete moct nově sledovat dva zbrusu nové kanály Digi Sport v HD kvalitě. Ani diváci T-Mobilu tak...

Zobrazit celý článek