Úvod > Články > Přístroj, který odhalí přítomnost ořechů v jídle

Přístroj, který odhalí přítomnost ořechů v jídle

Alergie na ořechy je jedna z nejčastější. Ořechy jsou navíc čím dál tím častěji i v jídlech, do nichž byste to neřekli. Proto pracuje sanfranciský start-up Nima Labs na přístroji, který je schopen jejich přítomnost odhalit.

Přístroj, který odhalí přítomnost ořechů v jídle

Jedno procento populace alerické na ořechy může vložit malý vzorek jídla do speciální kapsle a pak do přístroje,který pomocí senzoru odhalí, zdali v soustu nejsou stopy ořechů. Celá akce trvá pět minut. Jelikož jde o zdravotnickou pomůcku, podléhá přísnému testování. Zatím je Peanut Sensor přesný na 99,2 procent. Vypadá to jako vysoké číslo, nicméně, pokud si to převedete do praxe, znamená to, že osm lidí z jednoho tisíce nezjistí, že je v jejich jídlu ořech a ohrožují tak svůj život.

Spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Nima Labs Shireen Yates proto zájemcům o přístroj připomíná, aby s sebou nezapomínali nosit EpiPen, protože Peanut Sensor není jeho náhradou.

Přstroj vypadá velmi atraktivně, takže se dá očekávat, že o něj bude velký zájem. Co by však mohlo alergiky odradit, je cena Peanut Sensoru, protože stojí v přepočtu 6 400 Kč. Náplně do přístroje v podobě kapsle se musí nakupovat po dvanácti a vyjdou v přepočtu na necelé dva tisíce. Zatím je dostupný jen v Americe a Kanadě, podle všeho to ale vypadá, že se přístroj bude dál šířit.

Zdroj: czechcrunch.cz

11. 9. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Česká pošta dostala od ČTÚ půlmilionovou pokutu

 

Český telekomunikační úřad udělil České poště pokutu 515 698 Kč kvůli neoprávněnému uzavření několika poboček v roce...

Zobrazit celý článek

Internet věcí pomáhá lidem při rehabilitaci

 

Díky senzorům a internetu mohou klienti Rehabilitačního ústavu Kladruby provádět cviky účinně doma. Takzvaný...

Zobrazit celý článek

Mapy.cz přináší novinky pro řidiče

 

Nová verze aplikace Mapy.cz, která je už nyní ke stažení pro iOS i Android, přichází s mnoha novinkami pro řidiče...

Zobrazit celý článek