Úvod > Články > O čem děti na Facebooku nejčastěji lžou?

O čem děti na Facebooku nejčastěji lžou?

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) prováděl mezi tisícovkou dětí od 10 do 18 let průzkum, který prokázal, že skoro tři pětiny z nich při zakládání profilu na sociálních sítích lhaly. Nejvíce mladistvých neuvedlo svůj skutečný věk.

O čem děti na Facebooku nejčastěji lžou?

Což je nasnadě, protože spodní věková hranice, kdy mohou děti vkročit na sociállní sítě, je 13 let. GDPR dává členským zemím ale možnost určit si věkovou hranici podle sebe v rozmezí 13 a 16 let. Tuzemská vláda by ráda zvýšila věkovou hranici používání Facebooku na 15 let. Zatím ale všechno nasvědčuje tomu, že to není nejlepší nápad.

Průzkum ČRDM odhail, že děti na sociálních sítích nejčastěji lžou právě o svém věku. Nicméně taky prokázal, že rodiče moc dobře ví (skoro 100 %!), že jejich děti Facebook mají, především rodiče těch nejmladších, což jsou děti ve věku 10 až 12 let. Ale ani u těch starších to i informovaností není špatné. U dětí od 16 do 18 let to ví podle serveru novinky.cz 88 % rodičů.

Potěšující je i fakt, že většina mladých si uvědomuje nebezpečí, které na ně na sociálních sítích číhá. Otázkou je, jesti si ho uvědomují dostatečně. Klíčem je, aby s nimi rodiče zůstali v kontakt a nedovolili, aby se jim vzdálili příliš. A to jak psychicky, tak fyzicky.

Zdroj: novinky.cz

11. 6. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Mladší 16 let budou od konce května bez Facebooku

 

Naše poslanecká sněmovna nestihla přijmout zákon o zmírnění hranice unijního zařízení, proto nyní není možné, aby si...

Zobrazit celý článek

ČT utekla od O2 k poskytovateli iVysílání

 

Oficiálně iVysílání České televize od 1. května přešlo ke společnosti SuperNetwork. Stalo se tak na základě...

Zobrazit celý článek

Na Facebooku řádí nový virus!

 

Na Facebooku řádí nový virus, který se vám prostřednictvím Messengeru nabourá do útrob Google Chrome a zbaví vás...

Zobrazit celý článek