Úvod > Články > O čem děti na Facebooku nejčastěji lžou?

O čem děti na Facebooku nejčastěji lžou?

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) prováděl mezi tisícovkou dětí od 10 do 18 let průzkum, který prokázal, že skoro tři pětiny z nich při zakládání profilu na sociálních sítích lhaly. Nejvíce mladistvých neuvedlo svůj skutečný věk.

O čem děti na Facebooku nejčastěji lžou?

Což je nasnadě, protože spodní věková hranice, kdy mohou děti vkročit na sociállní sítě, je 13 let. GDPR dává členským zemím ale možnost určit si věkovou hranici podle sebe v rozmezí 13 a 16 let. Tuzemská vláda by ráda zvýšila věkovou hranici používání Facebooku na 15 let. Zatím ale všechno nasvědčuje tomu, že to není nejlepší nápad.

Průzkum ČRDM odhail, že děti na sociálních sítích nejčastěji lžou právě o svém věku. Nicméně taky prokázal, že rodiče moc dobře ví (skoro 100 %!), že jejich děti Facebook mají, především rodiče těch nejmladších, což jsou děti ve věku 10 až 12 let. Ale ani u těch starších to i informovaností není špatné. U dětí od 16 do 18 let to ví podle serveru novinky.cz 88 % rodičů.

Potěšující je i fakt, že většina mladých si uvědomuje nebezpečí, které na ně na sociálních sítích číhá. Otázkou je, jesti si ho uvědomují dostatečně. Klíčem je, aby s nimi rodiče zůstali v kontakt a nedovolili, aby se jim vzdálili příliš. A to jak psychicky, tak fyzicky.

Zdroj: novinky.cz

11. 6. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

O2 představuje nový STB: Stejná cena za lepší funkce

 

Pro nejnovější set-top box je prioritní perfektní obraz a plynulá kvalita vysílání bez zbytečného sekání, což patří...

Zobrazit celý článek

O2: Podívejte se na FORTUNA:LIGU zdarma

 

Poskytovatelé si pomalu rozebírají nejsledovanější sportovní utkání. Bez pořízení IPTV se tak zanedlouho nepodíváte...

Zobrazit celý článek

T-Mobile bude vysílat sport od Digi TV!

 

Na T-Mobile TV budete moct nově sledovat dva zbrusu nové kanály Digi Sport v HD kvalitě. Ani diváci T-Mobilu tak...

Zobrazit celý článek