Úvod > Články > Nexus 4 od Google

Nexus 4 od Google

Nexus 4 od Google

Již koncem října byl představen na mobilním trhu nový Nexus 4. Funguje na platformě Android a je vybaven nejnovější verzí operačního systému od Googlu Android 4.2 Jelly Bean. Zajímavý by měl být především svoji cenou.

K prodeji již byl nabídnut zákazníkům ve Spojených státech, Velké Británii, Kanadě, Francii, Španělsku a Austrálii. Jako první byl vyprodán na trhu v Německu. V Evropě a v České republice se ho s největší pravděpodobností dočkáme až na konci listopadu. Podle odhadů by se jeho cena měla pohybovat kolem osmi tisíc.

Co vlastně telefon umí? Těšit se můžete na čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4, dotykový displej s úhlopříčkou 4,7 palce s rozlišením 1280x768 a jemností 320 ppi. Tohoto vysokého rozlišení bylo docíleno zakomponováním funkčních kláves přímo do displeje. Určitě zaujme fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů s vylepšeným systémem, který umožní vytvářet snímky v rozsahu 390 stupňů. V prodeji budou nabízeny dvě verze, s kapacitou buď 8 nebo 16 GB. Litujeme jen toho, že telefon nepodporuje paměťové karty. Z toho důvodu doporučujeme zakoupit rovnou tu vyšší variantu.

Parametry:

  • Displej 4,7 palce
  • Rozlišení displeje 768x1280 pixelů
  • Operační systém Android 4.2 Jelly Bean
  • Fotoaparát 8 MPix
  • Baterie 2100 mAh
  • Rozměry 133,9 x 68,7 x 9,1 milimetrů
  • Váha 139 gramů
  • Cena 299 dolarů za verzi 8 GB
  • Cena 349 dolarů za verzi 16 GB

Nexus 4

Původně byly předchozí verze vyráběny ve spolupráci se Samsungem. Na tomto telefonu se ale rozhodli spolupracovat s jejím konkurentem společností LG. I tak při pohledu na vzhled telefonu je stále vidět velký vliv právě Samsungu. Z přední strany stále připomíná svého předchůdce. S vlastnostmi přístroje je to už ale něco jiného. Tam telefon dosáhl opravdu hodně změn k lepšímu. Jako zápor ale určitě hodnotíme chybějící slot na paměťové karty. Bez toho bude užívání telefonu těžší. Jako klad určitě vidíme připravenost telefonu na užívání bezkontaktních plateb.

Jaký telefon si pořídíte pod stromeček vy? Podle nás je Nexus 4 je tou správnou volbou!

23. 11. 2012

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

A svítící zadek už jste viděli?

 

Jen si to představte: Přijde k vám návštěva a vy máte na zdi bílou zadnici. Určitě se vás bude ptát, co je to za...

Zobrazit celý článek

Sportujete? Pořiďte si bezdrátová sluchátka od Samsungu!

 

Sportovci, ale nejenom oni, vítají nápad bezdrátových sluchátek snad nejvíc ze všech. Samsung na to pamatuje, a...

Zobrazit celý článek

Facebook vyděsil uživatele zmizením volby smazat

 

Čas od času potřebujeme něco z Facebooku smazat. Třeba před pracovním pohovorem nebo se začátkem nového vztahu...

Zobrazit celý článek