Úvod > Články > Nexus 4 od Google

Nexus 4 od Google

Nexus 4 od Google

Již koncem října byl představen na mobilním trhu nový Nexus 4. Funguje na platformě Android a je vybaven nejnovější verzí operačního systému od Googlu Android 4.2 Jelly Bean. Zajímavý by měl být především svoji cenou.

K prodeji již byl nabídnut zákazníkům ve Spojených státech, Velké Británii, Kanadě, Francii, Španělsku a Austrálii. Jako první byl vyprodán na trhu v Německu. V Evropě a v České republice se ho s největší pravděpodobností dočkáme až na konci listopadu. Podle odhadů by se jeho cena měla pohybovat kolem osmi tisíc.

Co vlastně telefon umí? Těšit se můžete na čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4, dotykový displej s úhlopříčkou 4,7 palce s rozlišením 1280x768 a jemností 320 ppi. Tohoto vysokého rozlišení bylo docíleno zakomponováním funkčních kláves přímo do displeje. Určitě zaujme fotoaparátem s rozlišením 8 megapixelů s vylepšeným systémem, který umožní vytvářet snímky v rozsahu 390 stupňů. V prodeji budou nabízeny dvě verze, s kapacitou buď 8 nebo 16 GB. Litujeme jen toho, že telefon nepodporuje paměťové karty. Z toho důvodu doporučujeme zakoupit rovnou tu vyšší variantu.

Parametry:

  • Displej 4,7 palce
  • Rozlišení displeje 768x1280 pixelů
  • Operační systém Android 4.2 Jelly Bean
  • Fotoaparát 8 MPix
  • Baterie 2100 mAh
  • Rozměry 133,9 x 68,7 x 9,1 milimetrů
  • Váha 139 gramů
  • Cena 299 dolarů za verzi 8 GB
  • Cena 349 dolarů za verzi 16 GB

Nexus 4

Původně byly předchozí verze vyráběny ve spolupráci se Samsungem. Na tomto telefonu se ale rozhodli spolupracovat s jejím konkurentem společností LG. I tak při pohledu na vzhled telefonu je stále vidět velký vliv právě Samsungu. Z přední strany stále připomíná svého předchůdce. S vlastnostmi přístroje je to už ale něco jiného. Tam telefon dosáhl opravdu hodně změn k lepšímu. Jako zápor ale určitě hodnotíme chybějící slot na paměťové karty. Bez toho bude užívání telefonu těžší. Jako klad určitě vidíme připravenost telefonu na užívání bezkontaktních plateb.

Jaký telefon si pořídíte pod stromeček vy? Podle nás je Nexus 4 je tou správnou volbou!

23. 11. 2012

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Magenta 1: Jak u T-Mobile platit co nejméně?

 

Věrnostní program společnosti T-Mobile je ideální pro velké rodiny. Je koncipován tak, abyste spojili všechny své...

Zobrazit celý článek

Objevte výhody Pevného internetu do zásuvky!

 

Pevný internet do zásuvky (PIZ) je nová služba od T-Mobile poskytující svým zákazníkům internet prostřednictvím LTE...

Zobrazit celý článek

Odstraňte aplikace propojené s FB účtem hromadně

 

Byli byste překvapení, ke kolika službám jste se za všechny ty roky užívání sociálních sítí přes Facebook...

Zobrazit celý článek