Úvod > Články > Máte jasno v tom, co je Internet HD? Pomůžeme vám

Máte jasno v tom, co je Internet HD? Pomůžeme vám

Mnoho lidí se ptá, proč zrovna Internet HD. Abyste v tom konečně měli jednou provždy jasno, vypracovali jsme pro vás tento článek.

Máte jasno v tom, co je Internet HD? Pomůžeme vám

O2 změnilo k údivu všech názvy svých tarifů. Přidalo koncovku Internet HD, ale to není jediná změna. Operátor se zaměřil na to, aby i zákazníci s nejnižším tarifem měli internet v takové kvalitě, aby bez problémů mohli sledovat a streamovat videa. "Všímali jsme si, k čemu vlastně naši zákazníci internet používají. Tím myslíme především laiky, kteří neznají detaily užívání internetu, nevědí, co je download, upload a neorientují se ve službách internetu. Chceme jim názvem přiblížit, k čemu internet slouží a jaké má kvality," popisuje Tomáš Křešťák z datového servisu O2.

Jistě se ptáte, jak je to možné a jaktože to tak není od samotné existence internetu. Většina poskytovatelů internetu má všechen obsah uložeň na sítích mimo ČR. Kvůli tomu je přenos informací o poznání pomalejší. O2 ale začalo ukládat většinu obsahu do vlastní sítě tady v Česku. Tím pádem je cesta obsahu ke koncovému zákazníkovi kratší (data neputují přes celý svět), a proto se k zákazníkovi dostanou v nejvyšší možné kvalitě. Rychlost totiž není jediným faktorem, který vypovídá o kvalitě internetu.

 

Zákazník s internetem O2

HD video v síti O2

Zákazník s jiným internetem

HD video mimo síť O2

Pro lepší pochopení nabízíme metaforu: Představte si, že před sebou máte dalekou cestu. Vlastníte velmi krásné a rychlé auto, jenže ouha. Cesta je ucpaná. Určitě souhlasíte, že pak vám je kvalitní vůz absolutně k ničemu. Ale s Internetem HD jedete po české dálnici, před sebou máte krátkou vzdálenost a absolutně volnou silnici.

Už v tom nebudete sami

Ale to není jediná výhoda. O2 se rozhodlo poskytovat svým zákazníkům i větší rozsah služeb na pozadí: přestože chyba nebude na jejich straně a budou vám dodávat internet v optimální kvalitě, zjistí, kde je chyba a co s tím můžete dělat.

"Proto se ptáme: Zákazníku, my ti službu dodáváme v pořádku, není problém v modemu? Zákazníku, nemáš problém s Wi-Fi? Nejsi daleko od přípojky? Nemáš přetíženou síť? Nenapíchl se na tvou Wi-Fi soused? Nehádá se tvoje pásmo s jiným pásmem? Funkce virtuálního technika je, aby řešil takové problémy. Abychom některé z těchto problémů vyřešili elegantně a jednorázově, vynalezli jsme třeba SmartBox. A tak postupujeme dál," vysvětluje Tomáš.

Například v minulém roce při výpadku prohlížeče Google. V tu chvíli zvládl operátor O2 zprovoznit služby rychleji než kterýkoliv jiný operátor. 

Zázrak jménem Smartbox

Smartbox není klíčovým krokem k dosažením kvalitního internetu, ale je to další krok k poskytnutí silného připojení i těm, kteří mají například velký dům a jejich dosavadní Wi-Fi signál nedosahuje do každého kouta. Ale není to jeho jediná výhoda. SmartBox je schopný i zabezpečit dům. "Je navržený tak, aby řešil ty nejčastější problémy, které máme nebo známe. Protože když má problém zákazník, je to i náš problém," doplňuje Tomáš Křešťák.

 

 
 
Přestože CETIN komunikuje rychlost internetu 250 Mb/s, nejvyšší nabízená rychlost u O2 je 100 Mb/s. Proč? Operátorovi jde totiž především o to, aby co nejvíce domácností dosáhlo rychlosti 20 Mb/s. Při této rychlosti mohou členové rodiny bez problémů přehrávat videa nebo sledovat filmy online.
 
"Navíc pokud potřebuje mít zákazník dedikovaných a garantovaných 100 Mb/s, pořizuje si úplně jiné služby, volí internet přes optiku, je to zkrátka úplně jiná cílová skupina. Ano, ve všech domácnostech se bude kapacita navyšovat, ale postupně. V dnešní době je rychlost, při které vše funguje, 20 Mb/s," ujistil nás Tomáš.
 
O2 převádí stávající zákazníky na Internet HD postupně. Technici je totiž nejdřív musí ve volných oknech obvolávat. Takže kdo si počká, ten se dočká. Každopádně pokud o Internetu HD přemýšlíte, ověřte si nejdřív jeho dostupnost na vaší adrese na našich stránkách:
 

Zadejte ulici, číslo popisné a obec.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

Vaše osobní údaje zpracováváme v souladu s GDPR

Probíhá ověřování

Probíhá ověřování

16. 10. 2017

Témata

O2O2 TV

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 499 Kč
Cena za měsíc: 549 Kč
Cena za měsíc: 499 Kč

Přečtěte si také

 

Smart Box má novou funkci Rodičovského dohledu

Od poloviny září přibude modemu Smart Box nová funkce Rodičovského dohledu. Díky ní budou rodiče aktivně dostávat na...

24. 9. 2018

Zobrazit celý článek

 

ZOXCALL a O2 představují první eSIM zařízení

O2 a technologická společnost ZOXCALL představili své první zařízení se zabudovanou technologií eSIM. Komunikátor...

15. 9. 2018

Zobrazit celý článek

 

O2 pomáhá zachraňovat životy aplikací O2 SOS

Mobilní aplikace O2 SOS pomůže řešit přibývající případy srdeční zástavy. Automaticky totiž oslovuje oslovuje...

10. 8. 2018

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

České dráhy opatří Wi-Fi dálkové vlaky

 

Zachytili jste informaci o zdražení jízdného? České dráhy nejspíš chtějí zbrzdit vztek naštvaných cestujících, tak...

Zobrazit celý článek

Pořiďte si u O2 Internet HD od 349 Kč!

 

Neustále uvažujete o rychlejším internetu? O2 vaše prosby vyslyšelo a nabízí svým zákazníkům v rámi promo akce...

Zobrazit celý článek

IKEA nabízí chytré rolety za super cenu

 

Produkty pro chytrou domácnost jsou většinou tak předražené, že se bez ovládání spotřebičů na dálku raději obejdeme...

Zobrazit celý článek