Úvod > Články > Máte jasno v tom, co je Internet HD? Pomůžeme vám

Máte jasno v tom, co je Internet HD? Pomůžeme vám

Mnoho lidí se ptá, proč zrovna Internet HD. Abyste v tom konečně měli jednou provždy jasno, vypracovali jsme pro vás tento článek.

Máte jasno v tom, co je Internet HD? Pomůžeme vám

O2 změnilo k údivu všech názvy svých tarifů. Přidalo koncovku Internet HD, ale to není jediná změna. Operátor se zaměřil na to, aby i zákazníci s nejnižším tarifem měli internet v takové kvalitě, aby bez problémů mohli sledovat a streamovat videa. "Všímali jsme si, k čemu vlastně naši zákazníci internet používají. Tím myslíme především laiky, kteří neznají detaily užívání internetu, nevědí, co je download, upload a neorientují se ve službách internetu. Chceme jim názvem přiblížit, k čemu internet slouží a jaké má kvality," popisuje Tomáš Křešťák z datového servisu O2.

Jistě se ptáte, jak je to možné a jaktože to tak není od samotné existence internetu. Většina poskytovatelů internetu má všechen obsah uložeň na sítích mimo ČR. Kvůli tomu je přenos informací o poznání pomalejší. O2 ale začalo ukládat většinu obsahu do vlastní sítě tady v Česku. Tím pádem je cesta obsahu ke koncovému zákazníkovi kratší (data neputují přes celý svět), a proto se k zákazníkovi dostanou v nejvyšší možné kvalitě. Rychlost totiž není jediným faktorem, který vypovídá o kvalitě internetu.

 

Zákazník s internetem O2

HD video v síti O2

Zákazník s jiným internetem

HD video mimo síť O2

Pro lepší pochopení nabízíme metaforu: Představte si, že před sebou máte dalekou cestu. Vlastníte velmi krásné a rychlé auto, jenže ouha. Cesta je ucpaná. Určitě souhlasíte, že pak vám je kvalitní vůz absolutně k ničemu. Ale s Internetem HD jedete po české dálnici, před sebou máte krátkou vzdálenost a absolutně volnou silnici.

Už v tom nebudete sami

Ale to není jediná výhoda. O2 se rozhodlo poskytovat svým zákazníkům i větší rozsah služeb na pozadí: přestože chyba nebude na jejich straně a budou vám dodávat internet v optimální kvalitě, zjistí, kde je chyba a co s tím můžete dělat.

"Proto se ptáme: Zákazníku, my ti službu dodáváme v pořádku, není problém v modemu? Zákazníku, nemáš problém s Wi-Fi? Nejsi daleko od přípojky? Nemáš přetíženou síť? Nenapíchl se na tvou Wi-Fi soused? Nehádá se tvoje pásmo s jiným pásmem? Funkce virtuálního technika je, aby řešil takové problémy. Abychom některé z těchto problémů vyřešili elegantně a jednorázově, vynalezli jsme třeba SmartBox. A tak postupujeme dál," vysvětluje Tomáš.

Například v minulém roce při výpadku prohlížeče Google. V tu chvíli zvládl operátor O2 zprovoznit služby rychleji než kterýkoliv jiný operátor. 

Zázrak jménem Smartbox

Smartbox není klíčovým krokem k dosažením kvalitního internetu, ale je to další krok k poskytnutí silného připojení i těm, kteří mají například velký dům a jejich dosavadní Wi-Fi signál nedosahuje do každého kouta. Ale není to jeho jediná výhoda. SmartBox je schopný i zabezpečit dům. "Je navržený tak, aby řešil ty nejčastější problémy, které máme nebo známe. Protože když má problém zákazník, je to i náš problém," doplňuje Tomáš Křešťák.

 

 
 
Přestože CETIN komunikuje rychlost internetu 250 Mb/s, nejvyšší nabízená rychlost u O2 je 100 Mb/s. Proč? Operátorovi jde totiž především o to, aby co nejvíce domácností dosáhlo rychlosti 20 Mb/s. Při této rychlosti mohou členové rodiny bez problémů přehrávat videa nebo sledovat filmy online.
 
"Navíc pokud potřebuje mít zákazník dedikovaných a garantovaných 100 Mb/s, pořizuje si úplně jiné služby, volí internet přes optiku, je to zkrátka úplně jiná cílová skupina. Ano, ve všech domácnostech se bude kapacita navyšovat, ale postupně. V dnešní době je rychlost, při které vše funguje, 20 Mb/s," ujistil nás Tomáš.
 
O2 převádí stávající zákazníky na Internet HD postupně. Technici je totiž nejdřív musí ve volných oknech obvolávat. Takže kdo si počká, ten se dočká. Každopádně pokud o Internetu HD přemýšlíte, ověřte si nejdřív jeho dostupnost na vaší adrese na našich stránkách:
 

Zadejte ulici, číslo popisné a obec.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami

Zanechte nám platný kontakt a operátor Vás bude kontaktovat.

Probíhá ověřování

Probíhá ověřování

16. 10. 2017

Témata

O2O2 TV

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 499 Kč
Cena za měsíc: 649 Kč
Cena za měsíc: 499 Kč

Přečtěte si také

 

O2 si pro vás tento rok připravilo skutečně bohatou nadílku

Zákazníci O2 si tyto Vánoce užijí slevy na telefon, budou mít na výběr z nových balíčků a vyzkouší si i nejrychlejší...

3. 11. 2017

Zobrazit celý článek

 

Nejlevnější tarif nabídne Mobil od ČEZ

Aukce v hromadné změně operátorů pořádané spotřebitelskou organizací dTest zná svého vítěze. Stal se jím operátor...

19. 6. 2017

Zobrazit celý článek

 

T-Mobile a Vodafone zrušili poplatky za roaming

Společnosti T-Mobile a Vodafone od neděle zavedly volání ze zemích Evropské unie (EU) bez příplatků. Zákazníci O2 se...

13. 6. 2017

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Máte jasno v tom, co je Internet HD? Pomůžeme vám

 

Mnoho lidí se ptá, proč zrovna Internet HD. Abyste v tom konečně měli jednou provždy jasno, vypracovali jsme pro vás...

Zobrazit celý článek

Máte nový iOS 11? Pozor na vypínání Wi-Fi a Bluetooth

 

Apple opět mění zavedená pravidla. Vypínání Wi-Fi a Bluetooth v Ovládacím centru nefunguje tak, jak jsme byli do teď...

Zobrazit celý článek

Na Ostravsku používají internet věcí na protékající záchody

 

QLine působící v Ostravě testuje internet věcí na šesti školách. Zkouší tu monitorovat spotřebu vody a...

Zobrazit celý článek