Úvod > Články > Které aplikace mohou pomoci dětem s učením?

Které aplikace mohou pomoci dětem s učením?

Konec školního roku je za dveřmi, děti už brzy přinesou domů vysvědčení. Některé budou jásat nad výbornými známkami, jiné jejich výsledky nepotěší. Víte, že jim k lepšímu prospěchu mohou pomoct i výukové a herní aplikace pro tablety a chytré telefony? Mohly by je přes prázdniny vyzkoušet a hrou se na příští rok lépe připravit.

Které aplikace mohou pomoci dětem s učením?

Předškoláci

V předškolním věku se děti mohou hravou formou učit různé dovednosti, které napomohou rozvoji osobnosti a zlepší jejich připravenost na školu.

Aplikace Puzzle pro předškoláky děti naučí čísla, písmena a hra také přispívá k rozvoji motoriky. Dalšími vhodnými aplikacemi jsou pro menší děti Výukové kartičky nebo Abeceda pro děti od PMQ Software dostupné pro Android i iOS. S jejich pomocí se děti učí formou jednoduchých her rozpoznávat ovoce, barvy, činnosti, zvířátka, nová slovíčka a další věci a osvojují si základy abecedy.

Alikace Puzzle pro předškoláky

Matematika

Aplikací zaměřených na matematiku je celá řada a bylo by škoda některou z nich nevyzkoušet. Pomocníkem pro matematické začátečníky je aplikace sCool Matematika pro Android a iOS, v níž se děti učí sčítat, odčítat, násobit i dělit pod vedením doktora Poplety.

 

Podobně zaměřené jsou i aplikace Matematika pro školy od GK Apps nebo Sčítání, Odčítání, Násobení a Dělení z balíčku Matematika od Eillusion pro iOS. Pro pokročilejší děti a jejich rodiče jsou určeny Hry pro 2 – Matematika od PeakselGames.

Geometrie do kapsy pomáhá školákům pochopit základy rýsování a s ním spojenou teorii. Starší děti jistě uvítají aplikaci Matematické vzorce pro Android a Matematické vzorečky pro iOS. Stáhnout si lze také kalkulačku s pokročilejšími funkcemi a ušetřit tak peníze za její nákup.

Školáci jistě ocení také Převodník jednotek od Dominika Ročeka. Jde o jednoduchý program pro převod známých i méně známých jednotek různých kategorií vhodných pro studenty základních a středních škol.

Český jazyk

S českou gramatikou mají problémy nejen děti. Aplikace Jdu do školy! od TechSophia pomáhá prvňáčkům s rozvinutím základních znalostí o českém jazyce a je vhodná pro Android i iOS. K pochopení základů pravopisu a správného psaní i/y je vhodná aplikace pro Android Český jazyk – pravopis od PMQ Software, nebo pro iPady Zatracená čeština od FreeTech services.

 

V následujících letech se jistě bude hodit i aplikace Čeština do kapsy pro iOS, která pomáhá nejen s připomenutím si již naučených pravidel českého pravopisu, ale i s osvojením si nových.

Angličtina

S angličtinou mohou dětem pomoci pohádkové aplikace pro iOS Angličtina pro děti od AstrumQ Eddica. Děti se učí slovíčka a základní gramatiku s pomocí pohádek a to je ta nejlepší cesta. Také se nabízejí aplikace Anglická slovíčka nebo Angličtina – Nepravidelná slovesa od PMQ Software.

Pokročilejším studentům angličtiny, němčiny a dalších jazyků se vyplatí stáhnout si Výuku jazyků Jourist nebo Naučte se jazyk. Dobrým pomocníkem při učení angličtiny a dalších jazyků je také překladač Google translator a anglicko-český slovník od PEGI 3, který pracuje i offline.

Aplikace Výuka jazyků Jourist

Fyzika a Chemie

Pro výuku chemie a fyziky jsou k dispozici aplikace Fyzikální vzorce obsahující jejich databázi. Aplikace Vzorečky od Mad-Developers pak obsahuje vzorce z matematiky, fyziky i chemie.

V chemii bude školákům jistě nápomocná i aplikace pro Android Chemické názvosloví, se kterou si procvičí nejen vzorce anorganických sloučenin, ale pomůže jim i trochou teorie. Prospěšná bude i Periodická tabulka prvků od JQ Soft.

 

Přírodověda a Zeměpis

Také milovníci přírody si s aplikacemi přijdou na své. Je jich celá řada a stačí si pouze vybrat. Na ptáky je zaměřena aplikace Ptačí zpěv od BestRingstonesApps, se stromy a listy seznámí například aplikace Stromy od Kirilla Sidorova.

Zeměpis doučí kvízová hra Světová geografie of Atom Games Ent, která pomůže naučit vše o zemích světa – mapy, vlajky, hlavní města, obyvatelstvo, náboženství, jazyk, měna a spoustu dalšího.

Aplikace Světová geografie

Ostatní

Nezapomínejme ani na aplikace které se zaměřují na dopravu a první pomoc. Dopravní výchova pro děti, Malý záchranář a Animovaná první pomoc od UceniBezMuceni.cz děti učí nejen jak se správně pohybovat po ulicích, ale i jak se zachovat v případě, že dojde k nehodě nebo úrazu a nablízku není žádná jiná pomoc.

Jakmile dosáhnou věku pro řidičský průkaz, aplikace Dopravní značky od PMQ Software nebo Autoškola od Mobil-drive jim pomohou úspěšně složit zkoušky.

Aplikace Autoškola

Zmíněné aplikace jsou dostupné v Google Play a v Apple Store a jsou většinou zdarma. Pozor si ale musíte dát na to, jestli jsou k dispozici v češtině. Celá řada jich je v angličtině a pro mladší děti se tak nehodí. A doporučení na závěr. Aplikace stahujte vždy jen z oficiálních zdrojů, abyste si do telefonu nenainstalovali viry.

25. 6. 2016

Témata

aplikacemobilní internetmobilní telefontablet

Sdílejte

Související nabídka

Tarif
Poskytovatel
Cena za měsíc
 
Cena za měsíc: 499 Kč
Cena za měsíc: 499 Kč

Přečtěte si také

 

ZOXCALL a O2 představují první eSIM zařízení

O2 a technologická společnost ZOXCALL představili své první zařízení se zabudovanou technologií eSIM. Komunikátor...

15. 9. 2018

Zobrazit celý článek

 

Seznamte se s iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone Xr

Apple včera v divadle Steva Jobse představil novou generaci iPhonů. Dva bezrámečkové modely nesou názvy iPhone XS a...

13. 9. 2018

Zobrazit celý článek

 

Appka Arts & Culture konečně v Česku!

Už i k nám tento týden dorazila aplikace vytvořená kulturním institutem Googlu s názvem Art Selfie. Tato mobilní...

7. 9. 2018

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

O2 představuje nový STB: Stejná cena za lepší funkce

 

Pro nejnovější set-top box je prioritní perfektní obraz a plynulá kvalita vysílání bez zbytečného sekání, což patří...

Zobrazit celý článek

O2: Podívejte se na FORTUNA:LIGU zdarma

 

Poskytovatelé si pomalu rozebírají nejsledovanější sportovní utkání. Bez pořízení IPTV se tak zanedlouho nepodíváte...

Zobrazit celý článek

T-Mobile bude vysílat sport od Digi TV!

 

Na T-Mobile TV budete moct nově sledovat dva zbrusu nové kanály Digi Sport v HD kvalitě. Ani diváci T-Mobilu tak...

Zobrazit celý článek