Úvod > Články > Kolik lidí už zabilo focení selfie?

Kolik lidí už zabilo focení selfie?

Za těch šest let, co se selfie neboli fotoportréty focené smartphonem, drží na výsluní, zemřelo při jejich pořizování více než 250 lidí. Informoval o tom americký deník The Washington Post, který vycházel z výzkumu vědců Celoindického institutu lékařských věd v Dillí.

Kolik lidí už zabilo focení selfie?

Největší počty obětí hlásí Indie, Rusko, USA a Pákistán. Příčinnou je nejčastěji to, že si pořizovatel autoportrétu vybere k vyfocení nebezpečně vysoko položené místo. Na pár vteřin pak při focení na vrcholu vodopádu nebo vyhlídky ztratí pozornost nebo rovnováhu a už ho unáší řeka nebo se kutálí ze skály.

Rok od roku obětí přibývá. Například v květnu si fotil Ind selfí se zraněným medvědem, ten se ale vzpamatoval a vášnivého fotografa roztrhal. V září izraelský turista spadl při focení vodopádu v Yosemitském národním parku ze skály. Nejčastější příčinnou je právě utopení, dále pak dopravní nehody, pády z výšek, útoky zvířat nebo zasažení eletřinou.

Největší procento mrtvých tvoří pochopitelně mladí lidé do 30 let, kteří evidentně nejsou tak obezřetní jako starší generace, která se ještě uměla fotit bezpečně. Myslete na to na další vyhlídce, při focení vlaku i selfie se sousedovým psem nebo šelmou v ZOO.

Zdroj: novinky.cz

5. 10. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Internet věcí pomáhá lidem při rehabilitaci

 

Díky senzorům a internetu mohou klienti Rehabilitačního ústavu Kladruby provádět cviky účinně doma. Takzvaný...

Zobrazit celý článek

Mapy.cz přináší novinky pro řidiče

 

Nová verze aplikace Mapy.cz, která je už nyní ke stažení pro iOS i Android, přichází s mnoha novinkami pro řidiče...

Zobrazit celý článek

Přes Zásilkovnu mohou nově posílat balíky i fyzické osoby

 

Březnové zvýšení cen balíčků u České pošty vyvolalo mnoho negativních ohlasů od zákazníků. Po svém zareagovala i...

Zobrazit celý článek