Úvod > Články > dTest odhalil, že nás Google neustále sleduje!

dTest odhalil, že nás Google neustále sleduje!

Spotřebitelská organizace dTest upozornila na to, že se ČR připojí k dalším šesti státům, které podávají stížnost na úřady pro ochranu osobních údajů. Toto oznámení se bude týkat společnosti Google. Nerespektuje totiž GDPR a sleduje polohu svých uživatelů, i když mu k tomu nedali svědomí.

dTest odhalil, že nás Google neustále sleduje!

Česko se tak přidává k Norsku, Řecku, Nizozemí, Slovinsku, Polsku a Švédsku. Na porušování zásad a ochraně osobních údajů upozornila v ostatních zemích norská organizace Forbrukerrådet i Evropská organizace spotřebitelů (BEUC).

Společnost dTest se k nim připojila. "Údaje o poloze mohou o lidech odhalit mnohé, včetně náboženského (docházení na bohoslužby) a politického přesvědčení (navštěvování demonstrací), zdravotního stavu (pravidelné návštěvy nemocnice) a sexuální orientace (navštěvování určitých barů)," vysvětlila podle serveru novinky.cz společnost dTest.

Citlivé informace o vás Google získává díky funkci Historie polohy a Aktivita na webu a v aplikacích. A je úplně jedno, jak jste služby nastavili. Google se postaral různými manipulativními praktikami o to, aby měla většina lidí sledování zapnuté.

A kvůli čemu? Nebojte, Google vás nesleduje, aby vás mohl oddělat nebo na vás něco vyštrachal. Jde mu o přesné zacílení reklamy. Ale může jít o další důvody, které nechceme ani domyslet.

Zdroj: novinky.cz

30. 11. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Pořiďte si u O2 Internet HD od 349 Kč!

 

Neustále uvažujete o rychlejším internetu? O2 vaše prosby vyslyšelo a nabízí svým zákazníkům v rámi promo akce...

Zobrazit celý článek

IKEA nabízí chytré rolety za super cenu

 

Produkty pro chytrou domácnost jsou většinou tak předražené, že se bez ovládání spotřebičů na dálku raději obejdeme...

Zobrazit celý článek

Osekaný Messenger Lite přidává nové funkce

 

Když vydal Facebook menší verzi Messengeru, neboli Messenger Lite, byl určený především pro obyvatele zemí, ve...

Zobrazit celý článek