Úvod > Články > dTest odhalil, že nás Google neustále sleduje!

dTest odhalil, že nás Google neustále sleduje!

Spotřebitelská organizace dTest upozornila na to, že se ČR připojí k dalším šesti státům, které podávají stížnost na úřady pro ochranu osobních údajů. Toto oznámení se bude týkat společnosti Google. Nerespektuje totiž GDPR a sleduje polohu svých uživatelů, i když mu k tomu nedali svědomí.

dTest odhalil, že nás Google neustále sleduje!

Česko se tak přidává k Norsku, Řecku, Nizozemí, Slovinsku, Polsku a Švédsku. Na porušování zásad a ochraně osobních údajů upozornila v ostatních zemích norská organizace Forbrukerrådet i Evropská organizace spotřebitelů (BEUC).

Společnost dTest se k nim připojila. "Údaje o poloze mohou o lidech odhalit mnohé, včetně náboženského (docházení na bohoslužby) a politického přesvědčení (navštěvování demonstrací), zdravotního stavu (pravidelné návštěvy nemocnice) a sexuální orientace (navštěvování určitých barů)," vysvětlila podle serveru novinky.cz společnost dTest.

Citlivé informace o vás Google získává díky funkci Historie polohy a Aktivita na webu a v aplikacích. A je úplně jedno, jak jste služby nastavili. Google se postaral různými manipulativními praktikami o to, aby měla většina lidí sledování zapnuté.

A kvůli čemu? Nebojte, Google vás nesleduje, aby vás mohl oddělat nebo na vás něco vyštrachal. Jde mu o přesné zacílení reklamy. Ale může jít o další důvody, které nechceme ani domyslet.

Zdroj: novinky.cz

30. 11. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Alza a CZC vyhlašují vánoční příměří

 

Alza je na trhu s elektronikou jedničkou, hned za ní je CZC, které se ale se svou druhou příčkou příliš netrápí. Na...

Zobrazit celý článek

České dráhy opatří Wi-Fi dálkové vlaky

 

Zachytili jste informaci o zdražení jízdného? České dráhy nejspíš chtějí zbrzdit vztek naštvaných cestujících, tak...

Zobrazit celý článek

O2 má 5G internet pro domácnosti

 

O2 obsadilo frekvenci 3,7 GHz, díky čemuž může svým zákazníkům nabídnout už od tohoto měsíce 5G internet. Ultra...

Zobrazit celý článek