Úvod > Články > dTest odhalil, že nás Google neustále sleduje!

dTest odhalil, že nás Google neustále sleduje!

Spotřebitelská organizace dTest upozornila na to, že se ČR připojí k dalším šesti státům, které podávají stížnost na úřady pro ochranu osobních údajů. Toto oznámení se bude týkat společnosti Google. Nerespektuje totiž GDPR a sleduje polohu svých uživatelů, i když mu k tomu nedali svědomí.

dTest odhalil, že nás Google neustále sleduje!

Česko se tak přidává k Norsku, Řecku, Nizozemí, Slovinsku, Polsku a Švédsku. Na porušování zásad a ochraně osobních údajů upozornila v ostatních zemích norská organizace Forbrukerrådet i Evropská organizace spotřebitelů (BEUC).

Společnost dTest se k nim připojila. "Údaje o poloze mohou o lidech odhalit mnohé, včetně náboženského (docházení na bohoslužby) a politického přesvědčení (navštěvování demonstrací), zdravotního stavu (pravidelné návštěvy nemocnice) a sexuální orientace (navštěvování určitých barů)," vysvětlila podle serveru novinky.cz společnost dTest.

Citlivé informace o vás Google získává díky funkci Historie polohy a Aktivita na webu a v aplikacích. A je úplně jedno, jak jste služby nastavili. Google se postaral různými manipulativními praktikami o to, aby měla většina lidí sledování zapnuté.

A kvůli čemu? Nebojte, Google vás nesleduje, aby vás mohl oddělat nebo na vás něco vyštrachal. Jde mu o přesné zacílení reklamy. Ale může jít o další důvody, které nechceme ani domyslet.

Zdroj: novinky.cz

30. 11. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Česká pošta dostala od ČTÚ půlmilionovou pokutu

 

Český telekomunikační úřad udělil České poště pokutu 515 698 Kč kvůli neoprávněnému uzavření několika poboček v roce...

Zobrazit celý článek

Mapy.cz přináší novinky pro řidiče

 

Nová verze aplikace Mapy.cz, která je už nyní ke stažení pro iOS i Android, přichází s mnoha novinkami pro řidiče...

Zobrazit celý článek

Nejhorší hesla roku 2018

 

Britské Národní centrum kybernetické bezpečnosti zveřejnilo nejhorší hesla za minulý rok. Kromě tradičně nejhoršího...

Zobrazit celý článek