Úvod > Články > CZ.NIC mění cenu za CZ doménu

CZ.NIC mění cenu za CZ doménu

Sdružení NIC.cz vydalo tiskovou zprávu, v níž informuje o tom, že po asi sedmi letech zvyšuje cenu za českou doménu. Podle všeho je důvodem zdražení narůstání mezd v IT sektoru.

CZ.NIC mění cenu za CZ doménu

Řeč je o velkoobchodní ceně za doménu a má platit od prvního dne nového roku 2019. Místo dosavadních 125 Kč tak nakupující zaplatí za jednu doménu 145 Kč. Nejdřív půjde o registrátory, kteří byli na změnu upozorněni, až pak se odvodí cena domény pro koncového uživatele.

"Řídící orgány sdružení CZ.NIC se v rámci interních diskusí shodly, že chtějí zachovat současný rozsah a kvalitu činností sdružení i v následujících letech, a proto je nutné, především s ohledem na růst všech vstupů, především mezd, v oblasti IT, zvýšit poplatek za doménu .CZ,“ uvádí v tiskové zprávě výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, Ondřej Filip. "Rád bych upozornil i na to, že investice do zabezpečení našich systémů, zejména systému DNS, si v posledních letech vyžádaly desítky milionů korun. A chtěl bych dodat, že v budoucnosti hodláme se zvyšováním zabezpečení pokračovat.“

Podle organizace sdružující evropské správce národních domén patří česká doména k nejlevnějším doménám na trhu. Ještě méně zaplatíte jenom v Německu, Itálii, Nizozemí, Belgii a Rusku. Česká republika tak následuje trend Velké Británie, Dánska, Švédska nebo Rumunska, kde cena za tamní domény tento rok taky vzrostla.

Zdroj: CZ.NIC

28. 11. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Alza a CZC vyhlašují vánoční příměří

 

Alza je na trhu s elektronikou jedničkou, hned za ní je CZC, které se ale se svou druhou příčkou příliš netrápí. Na...

Zobrazit celý článek

České dráhy opatří Wi-Fi dálkové vlaky

 

Zachytili jste informaci o zdražení jízdného? České dráhy nejspíš chtějí zbrzdit vztek naštvaných cestujících, tak...

Zobrazit celý článek

O2 má 5G internet pro domácnosti

 

O2 obsadilo frekvenci 3,7 GHz, díky čemuž může svým zákazníkům nabídnout už od tohoto měsíce 5G internet. Ultra...

Zobrazit celý článek