Úvod > Články > CZ.NIC mění cenu za CZ doménu

CZ.NIC mění cenu za CZ doménu

Sdružení NIC.cz vydalo tiskovou zprávu, v níž informuje o tom, že po asi sedmi letech zvyšuje cenu za českou doménu. Podle všeho je důvodem zdražení narůstání mezd v IT sektoru.

CZ.NIC mění cenu za CZ doménu

Řeč je o velkoobchodní ceně za doménu a má platit od prvního dne nového roku 2019. Místo dosavadních 125 Kč tak nakupující zaplatí za jednu doménu 145 Kč. Nejdřív půjde o registrátory, kteří byli na změnu upozorněni, až pak se odvodí cena domény pro koncového uživatele.

"Řídící orgány sdružení CZ.NIC se v rámci interních diskusí shodly, že chtějí zachovat současný rozsah a kvalitu činností sdružení i v následujících letech, a proto je nutné, především s ohledem na růst všech vstupů, především mezd, v oblasti IT, zvýšit poplatek za doménu .CZ,“ uvádí v tiskové zprávě výkonný ředitel sdružení CZ.NIC, Ondřej Filip. "Rád bych upozornil i na to, že investice do zabezpečení našich systémů, zejména systému DNS, si v posledních letech vyžádaly desítky milionů korun. A chtěl bych dodat, že v budoucnosti hodláme se zvyšováním zabezpečení pokračovat.“

Podle organizace sdružující evropské správce národních domén patří česká doména k nejlevnějším doménám na trhu. Ještě méně zaplatíte jenom v Německu, Itálii, Nizozemí, Belgii a Rusku. Česká republika tak následuje trend Velké Británie, Dánska, Švédska nebo Rumunska, kde cena za tamní domény tento rok taky vzrostla.

Zdroj: CZ.NIC

28. 11. 2018

Sdílejte

Zobrazit všechny články

Nejčtenější články

Pořiďte si u O2 Internet HD od 349 Kč!

 

Neustále uvažujete o rychlejším internetu? O2 vaše prosby vyslyšelo a nabízí svým zákazníkům v rámi promo akce...

Zobrazit celý článek

IKEA nabízí chytré rolety za super cenu

 

Produkty pro chytrou domácnost jsou většinou tak předražené, že se bez ovládání spotřebičů na dálku raději obejdeme...

Zobrazit celý článek

Osekaný Messenger Lite přidává nové funkce

 

Když vydal Facebook menší verzi Messengeru, neboli Messenger Lite, byl určený především pro obyvatele zemí, ve...

Zobrazit celý článek